Пологівця наполохала комаха з характером (ФОТО)

Опубліковано в 14:36 Важливі, Новини, У Пологах, Фото-галерея, Цікаво та корисно    547

Сьогодні до нашої редакції надійшли світлини від пологівця з підписом:

“ЛЕДЬ НЕ З’ЇЛА”

Вирішили дізнатись, що це за комаха, і чи варто боятись пологівцю?

На фото зображена самка богомола – це велика комаха з родини біологічного виду таракановидних, богомолових. Загальна довжина особини самця сягає 52 мм, самки 75 мм. Головною зброєю вважаються їх кінцівки, що знаходяться спереду, які використовуються ними для захоплення їжі.

Богомол зустрічається в усьому світі, існує понад 2000 видів цих комах. Назва «богомол» бере свій початок від пози. Вони тримають свої передні ноги так, як ніби вони моляться. Більшість видів богомолів пофарбовані в зелений або коричневий колір, таким чином вони можуть зливатися з листям.

Більшість людей бояться богомолів, тому що вони дивно рухаються і виглядають страхітливо. Але укус богомола для людини не страшний. Їх роти, занадто малі, щоб вкусити людину, але багатьом відомо, що самка богомола з легкістю може з’їсти голову свого чоловіка. Відразу після початку спарювання, самки позбавляють свого партнера голови, відкушуючи її. При цьому статевий акт в принципі триває, оскільки насіння самця ще деякий період продовжує передаватися самці. В результаті, жіноча особина відкладає мінімум десять, максимум чотири сотні яєць, які зберігаються в спеціальній капсулі з пінистої білкової сировини. Потім, самка підвішує капсулу на травинку, або гілку дерева, а сама відправляється доїдати батька своїх дітей.

Чи небезпечний укус богомола?

Незважаючи на те, що цього майже ніколи не буває, але богомол може захопити ваш палець і вкусити вас. Це відбувається тільки тоді, коли він думає, що ваш палець його потенційна їжа. І, звичайно, це відбувається тільки тоді, коли богомол досить великий. Богомоли не переносять ніяких хвороб, і не є отруйними.

Кращий друг для садівників

Використання богомолів як форми біологічної боротьби зі шкідниками стає все більше поширеним явищем.

Богомоли повністю м’ясоїдні; вони їдять практично будь-яку комаху. Один дорослий богомол може з’їсти до 25 мух в день.

Богомоли це єдина комаха, якій властиве 3D-бачення, як людині. Їх голова трикутної форми обертається на 180 градусів.


До речі, за давньою легендою, якщо богомол сидів на жінці, це було ознакою зачаття. За статтю комахи, передбачали, буде дитина хлопчиком чи дівчинкою.

Залишити відповідь