ПОЛОГІВЦЯМ НА ЗАМІТКУ: попередження травматизму внаслідок впливу «зимових факторів»

Опубліковано в 11:44 Важливі, Новини, У районі, Цікаво та корисно    295

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області звертає увагу роботодавців на необхідність проведення профілактичних заходів та оперативного реагування в разі виникнення небезпечних факторів, характерних для зимового періоду – снігопадів, ожеледиці, обледеніння.

До зимових травмонебезпечних факторів можемо віднести:

– слизьку поверхню території підприємства та населених пунктів;

– знижену температуру повітря, поверхонь обладнання, матеріалів;

– падіння бурульок, крижаних брил, гілок та інших предметів;

– недостатню освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби через короткий світловий день;

– інші несприятливі погодні умови такі, як значні коливання температур, сильний поривчастий вітер, висока вологість, значні опади за короткий час;

– а також пожежі та аварії внаслідок недотримання правил експлуатації нагрівальних приладів, систем опалення та користування  відкритим полум’ям.

Звертаємо увагу, що обов’язком роботодавця є забезпечення належного утримання будівель,  споруд та територій, а також здійснення  контролю  за їх технічним станом.

Питання готовності до зимового періоду є актуальними на теперішній час, а саме: призначення відповідальних осіб за утримання територій, будівель та споруд, забезпечення необхідним інвентарем та технікою, створення запасу сипучих матеріалів для посипання доріг та пішохідних доріжок, обладнання сходів та ганків килимками проти сковзання, закупівля необхідного спеціального одягу та взуття, розроблення та затвердження в разі необхідності інструкцій на певні види робіт.

Поради працівникам, як зменшити ризик травмування внаслідок дії зимових факторів.

 Ходіть не поспішаючи, ступаючи на всю підошву.

–  По можливості не займайте руки зайвими речами.

– При втраті рівноваги швидко присядьте, це дає шанс утриматися на ногах.

– Падайте в ожеледицю з мінімальною шкодою для здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться – удар, спрямований на вас втратить свою силу при обертанні.

– Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

– Не ходіть по проїжджій частині дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо.

– Не перебігайте проїжджу частину дороги перед транспортом під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобіля, який рухається.

– В разі намерзання криги обходьте дерева остерігаючись падіння гілок.

– В період танення снігу будьте уважні проходячи повз будинки та біля високих дерев, обходьте ділянки, на яких звисають бурульки.

Інформує: Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області  (2-31-89, 2-38-60)

Залишити відповідь