Помер Стівен Хокін – найбільший розум планети

Опубліковано в 17:10 Новини, У світі    557

Всесвітньо відомий англійський фізик-теоретик Стівен Вільям Хокінг помер на 77-му році життя, повідомив телеканал BBC з посиланням на представника сім’ї. Повідомляється, вчений помер рано вранці в середу в своєму будинку в Кембриджі, передає The Guardian.

У своїй спільній заяві діти Хокінга зазначили, що їх батько “був великим ученим і незвичайною людиною, чия робота і спадщина буде жити протягом багатьох років”.

Хокінг — фізик-теоретик, відомий популяризатор науки, який в основному займався вивченням проблеми виникнення космологічної сингулярності — первинного стану Всесвіту, з якого вона, згідно теорії Великого вибуху, безперервно розширюється.

Хокінгу було всього 22 роки, коли йому поставили діагноз бічний аміотрофічний склероз. Лікарі тоді вважали, що жити йому залишилося два-три роки. Однак їх прогнози не виправдалися, учений продовжував наукову роботу, двічі одружувався, і навіть встиг стати батьком трьох дітей.

У 1998 році він опублікував книгу “Коротка історія часу”, яка розійшлася десятимільйонним тиражем. У ній йдеться про появу Всесвіту, природи простору і часу, чорних дірах і теорії суперструн.

Навіть повністю паралізований, він вів активне життя — займався наукою, викладав, виступав з доповідями, спілкуючись з світом через комп’ютерний синтезатор мови.

У 2015 році вийшов британський фільм “Всесвіт Стівена Хокінга” (The Theory of Everything) — історія життя вченого.

Джерело: Знай.uа

Залишити відповідь