Послуга сімейного патронату в Пологах набуває ще більшої актуальності

Опубліковано в 19:39 Новини, У Пологах    329

Фахівцями із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 18 жовтня 2017 року проведена акція на тему «Сімейний патронат. Швидка сімейна допомога » для громадян міста. Ведучі заходу роз’яснили громадянам, що патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд , виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

Жителі міста отримали змістовну інформацію, як можна стати патронатним вихователем , яку підтримку надає держава професійним батькам, адже поняття патронат представляє собою виховання дитини за оплату, тобто потребує від патронатного вихователя достатнього рівня компетенції з питань розвитку дитини. Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї вихователя не повинен перевищувати 3-6 місяців стосовно кожної дитини.

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності. Для дитини це безпека, догляд, виховання та реабілітація в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Для батьків дитини це можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

Кожна дитина має право на достатній рівень життя та розвитку! Ми маємо сподівання, що інформування про патронатну сім’ю – це перший крок до переходу на нові більш гуманні форми сімейного виховання, адже сформувати уявлення про справжню міцну та щасливу родину можна лише на власному досвіді проживання в сім’ї! Якщо вас зацікавила інформація щодо створення патронатної сім’ї і ви маєте бажання стати патронатним вихователем, зателефонуйте до Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за номером 066-57-41-362, або звертайтеся за адресою м. Пологи, вул. Державна , 75.

Інформує: Пологівський РЦСССДМ

Залишити відповідь