Про будівельну амністію в Пологівському районі

Опубліковано в 16:27 Новини, У районі, Цікаво та корисно    576

Шановні мешканці Пологівського району!

На сьогодні  самочинне будівництво є поширеним явищем. Це поняття охоплює не тільки випадки зведення нових житлових будинків з порушенням або недотриманням необхідної процедури, але й, наприклад, випадки добудови до будинку, що пов’язані зі збільшенням його житлової площі.

Більшість наших громадян вважають, що якщо вони є власниками будинку, то можуть добудовувати та переплановувати будинок на власний розсуд, без відповідних дозвільних документів. Така самовпевненість і необачливість забудовників може призвести до накладення штрафів.

Самовільне будівництво загрожує не тільки накладенням штрафних санкцій, але й обмежує право власника будинку на здійснення операцій по відчуженню майна. Тобто, якщо власник здійснив самочинне будівництво чи перепланування будинку він не зможе ні продати, ні подарувати його.

До 31 грудня 2015 нашою державою були проведені «будівельні амністії», які дозволили без сплати штрафу ввести самочинно збудовані об’єкти у експлуатацію та оформити на них право власності. Нажаль, не усі громадяни скористались цією нагодою, хтось не знав про таку можливість, а хтось не встиг вчасно підготувати усі документи.

Чинним законодавством визначено, що об’єкти, збудовані без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, на земельній ділянці відповідного цільового призначення орган державного архітектурно-будівельного контролю приймає в експлуатацію за результатами технічного обстеження, а саме:

збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні  житлові будинки, садові та  дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 100 квадратних метрів;

збудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

Згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» технічне обстеження таких об’єктів проводиться в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в технічному паспорті.

Для більш детального пояснення розглянемо порядок покроково.

Крок 1. Визначення дати будівництва будівлі

Отже, спрощений порядок узаконення самочинного будівництва стосується тільки тих об’єктів, що були збудовані до 12 березня 2011 року.  Відтак для можливості скористатись «будівельною амністією» вам необхідно мати підтвердження, що будівництво було здійснене саме до цього часу. Відповідно такий період часу може підтверджуватись технічним паспортом на будівлю.

Якщо технічний паспорт на будинок виготовлений до 12 березня 2011 року, він сам є документальним підтвердженням того, що така будівля підпадає під дію «будівельної амністії». У разі, якщо технічний паспорт виготовлений після 12 березня 2011 року, але в ньому зазначена дата будівництва будівлі до вказаної дати, потребується додаткове документальне підтвердження періоду будівництва. Перелік та назви документів і матеріалів вказуються у технічному звіті про проведення обстеження.

Крок 2. Проведення технічного обстеження

Якщо будинок має загальну площу до 300 квадратних метрів включно, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальну площу до 100 квадратних метрів включно, в такому випадку потрібно звертатися до організації, яка має право здійснювати технічну інвентаризацію. Спеціалістом організації-виконавцем виготовляється технічний паспорт, проводиться обстеження та складається звіт про проведення технічного обстеження.

Крок 3. Загальний порядок формування пакету документів для прийняття в експлуатацію

Перед тим, як подавати документи для того, щоб узаконити самочинне будівництво, ви повинні пересвідчитись що у вас наявні такі документи:

  1. звіт про проведення технічного обстеження, який потрібно подавати в оригіналі. Необхідно звернути увагу на те, щоб звіт було прошито, пронумеровано, затверджено його виконавцем, підписано та скріплено особистою печаткою виконавця.
  2. копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт.
  3. засвідчена виконавцем копія технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження).
  4. заява про прийняття об’єкта в експлуатацію.
  5. два примірники декларації про готовність об’єкта до експлуатації за встановленою формою.

Документом, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою може бути:

– державний акт на право приватної власності на землю, державний акт на право власності на земельну ділянку, витяг з реєстру речових прав;

– свідоцтво про право на спадщину, до якого долучається державний акт;

– державний акт на право постійного користування земельною ділянкою;

– договір оренди з його невід’ємними частинами;

– договір суперфіцію  – це право користування чужою земельною ділянкою для забудови ;

– свідоцтво про право власності та витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, тощо.

Крок 4. Подання пакету документів до центру надання адміністративних послуг

Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації, здійснюється департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.  Подавати документи для введення об’єкта в експлуатацію  потрібно до Центру надання адміністративних послуг, що знаходиться за адресою: 69095,   м. Запоріжжя, площа Пушкіна, 4,  тел.: (061) 717-01-87.

Крок 5. Реєстрація права власності

Після отримання від Державної архітектурно-будівельної інспекції зареєстрованої декларації про готовність об’єкта до експлуатації Вам необхідно оформити право власності на збудований об’єкт.

Державна реєстрація права власності на новостворений житловий будинок проводиться реєстраційною службою за місцезнаходженням такого будинку.

Тож, радимо уже зараз почати підготовку документів. Передусім, пересвідчіться у наявності документів на землю, а саме: чи приватизована земельна ділянка під будинком, чи має вона кадастровий номер, оскільки впорядкування цих документів може зайняти багато часу.

Для отримання консультації з цього питання, а також інших питань, пов’язаних з будівництвом, всі жителі Пологівського  району можуть звернутись до відділу містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва і цивільного захисту Пологівської райдержадміністрації ( каб. 205) за адресою: м. Пологи, вул. Єдності, 32 , тел.: (06165) 2-26-20.

Інформує: начальник відділу містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва і цивільного захисту Пологівської райдержадміністрації, головний архітектор району Юрій Шмаровоз

Залишити відповідь