“ПРО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО”: Вступають у дію зміни до Кримінального кодексу України

Опубліковано в 14:38 В Україні, Важливі, Новини    474

З 11 січня вступають у дію зміни до Кримінального кодексу України, який доповнено трьома статтями, що стосуються обмежувальних заходів та відповідальності за вчинення домашнього насильства.

Усього протягом 2018 року до підрозділів поліції Запорізької області надійшло 3980 заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, з яких 3480 – скоєні стосовно жінок. За результатами проведених перевірок працівниками поліції складено 2041 адміністративних протоколів за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З них повторно працівниками поліції складено 369 адміністративних протоколів, що свідчить проблема домашнього насильства – не вирішена, та може продовжуватись.

11 січня 2019 року вступають в силу зміни до Кримінального кодексу України, який буде доповнено трьома новими статтями. Зокрема, ст. 91-1 (Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство), ст. 126-1 (Домашнє насильство) та ст. 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів, обмежувальних приписів  або не проходження колекційної програми для кривдників).

Беручи до уваги зміни до Кодексу, особи, схильні до систематичного вчинення домашнього насильства, будуть притягуватися до кримінальної відповідальності.

Окремо, до порушників суд може застосовувати обмежувальні заходи у відповідності до ст. 91-1 КК України. Це заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства,  обмеження спілкування з дитиною, заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання жертви, заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, направлення для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.

Проблема попередження домашнього насильства є актуальною в суспільстві і для його вирішення потрібен комплексний підхід. На даний час працівники поліції проходять відповідне навчання для надання допомоги жертвам домашнього насильства в умовах дії Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Інформує: Відділ комунікації поліції Запорізької області

Залишити відповідь