Про хворих пологівців на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, та щодо програми “Доступні ліки”

Опубліковано в 18:27 Важливі, Новини, У районі    387

У Пологах відбулась координаційна рада з питань протидії соціальним хворобам

На засіданні під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ірини Півень, були розглянуті питання щодо виконання заходів цільової Програми протидії захворюванню на туберкульоз, підсумків роботи лікувально-профілактичних закладів району по виконанню заходів з профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу згідно районних програм та стан виконання заходів Урядової програми «Доступні ліки».

Заступник головного лікаря комунальної установи «Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Івченко повідомила, що протягом ІІІ кварталу 2017 року було виявлено 24 вперше діагностованих на туберкульоз хворих.

Ефективність лікування складає 60%. На контрольованому лікуванні знаходиться  43 хворих (соціальна допомога  надавалась 29 хворим за рахунок  Товариства Червоного Хреста).

Протягом ІV кварталу 2017 року запланована робота пересувної флюорографічної установки обласного протитуберкульозного диспансеру на території сільських рад району. Про графік роботи буде повідомлено додатково.

 За інформацією головного лікаря комунальної установи «Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Анни Дуб, станом на 26 червня, в кабінеті «Довіра» Пологівської ЦРЛ на обліку знаходяться 50 осіб з діагнозом ВІЛ-інфекція/СНІД, з них -17 в стадії СНІД.

З метою вчасного діагностування захворювання обов’язковим є проведення планового обстеження на ВІЛ-Інфекцію вагітних жінок, які є на обліку жіночої консультації.

Пологове відділення Пологівської ЦРЛ забезпечене швидкими тестами для обстеження під час пологів.

Що стосується програми «Доступні ліки», то пологівцями було надано 4691 рецепт, по яких вони отримали препарати.

Станом на 25 вересня з державного бюджету на фінансування заходів програми виділені 551 187,00 грн., використано – 207 010,13 грн.

Керівниками та фахівцями лікувальних закладів були обговорені проблемні питання та визначені шляхи їх вирішення.

Інформує: Пологівська РДА

Залишити відповідь