ПРО ОКРЕМІ ПИТАННЯ ПРИЙОМУ ДО 1 КЛАСУ У 2018 РОЦІ

Опубліковано в 19:43 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    420
У травні поточного року відповідним наказом Міністерство освіти і науки України затвердило новий Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України.

Одним із ключових положень у зарахуванні дітей до 1 класу є те, що кожна дитина має право здобувати початкову освіту в закладі, що найбільш доступний та наближений до місця проживання. Гарантується, що дитина буде зарахована до закладу, на території обслуговування якого проживає. Поряд з тим не є обов’язковим навчатися у саме у цьому закладі, не обмежується право обрати іншу школу.

Інформація про закріплену за закладом загальної середньої освіти територію обслуговування, спроможність закладу освіти, кількість учнів у кожному класі та відповідно наявність вільних місць обов’язково оприлюднюється на інформаційному стенді та на веб-сайті  закладу. Тобто батьки майбутніх першокласників зможуть у будь-який час отримати таку інформацію.

Батьки (один з батьків) мають право подати документи для зарахування дитини до 1 класу будь-якого закладу, але обов’язково до 31 травня. Впродовж 1-15 червня заяви на зарахування не приймаються, що не виключає права батьків подавати їх після 15 червня.

Аналіз прийому до 1 класу за минулі роки,  прогнозовані дані кількості першокласників  у 2018 році, дані про потужність закладів є підставами  вважати, що  кількість поданих заяв про зарахування дитини до 1 класу не перевищуватиме кількості місць у закладах міста та району, і питання прийому до першого класу не буде проблемним ні в якій школі.

Жодна дитина 6-7 років, стосовно якої одним з батьків буде подано заяву про зарахування до 1 класу будь-якого  закладу загальної середньої освіти міста та району не залишиться без уваги, і буде з 1 вересня здобувати початкову освіту.

Залишити відповідь