Про пенсійне забезпечення учасникам АТО

Опубліковано в 13:40 Актуально, В Україні, Новини    258

Інформація щодо реалізації прав людини, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та постраждалих внаслідок зазначеної операції, що стосується діяльності Пенсійного фонду України.

Пріоритетом для будь-якої держави має бути дотримання прав і свобод людини. Україна ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності та верховенства права.

Дотримання прав людини є ключовою національною ідеєю усіх демократичних країн світу. Незалежно від обраної формули національної ідеї, в її центрі має знаходитися людина, її інтереси, дотримання прав і свобод.

Держава гарантує учасникам АТО трудові, медичні, освітні пільги, знижки на оплату комунальних послуг, безоплатний проїзд у транспорті. До переліку пільг, передбачених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993р. №3551-ХІІ, додано й пільгове пенсійне забезпечення. Законом України від 18.10.2016р. №1683-VІІІ, що набрав чинності 06.02.2017р., внесено відповідні зміни до Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. №1058-ІV.

Учасники АТО мають право на достроковий вихід на пенсію після певного віку та за наявності необхідного стажу.

Вік Страховий стаж
ЧОЛОВІКИ
55 років Не менше 25 років
ЖІНКИ
50років Не менше 20 років

Умови призначення дострокової пенсії учасникам АТО

Категорія Умова
Військовослужбовці, особи начальницького рядового складу органів внутрішніх прав (далі – військовослужбовці) Брали участь в АТО в районах її проведення.
Стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов”язків військової служби (службових обов”язків); внаслідок захворювання пов”язаного з безпосередньою участю в АТО в районах її проведення.
Дружини (чоловіки) загиблих військовослужбовців, які не взяли повторний шлюб, батьки військовослужбовців Військовослужбовець помер (загинув) у період проходження військової служби (виконання службових обов”язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов”язків військової служби (службових обов”язків), захворювання, пов”язаного з безпосередньою участю в АТО в районах її проведення.
Учасники добровольчих формувань 1. Брали безпосередню участь в АТО, зебезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО, у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (далі – добровольче формування).

2. Добровольче формування в подальшому було включено до складу ЗСУ, МВС, Нацгвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохороних органів (далі – ЗСУ).

3. Отримали статус учасника бойових дій відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон №3551).

Учасники добровольчих формувань 1.Стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО , забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО.

2. Отримали статус інваліда війни відповідно до статті 7 Закону  України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” № 3551.

3. Добровольче формування включено до складу ЗСУ.

1.Стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення.

2. Отримали статус інваліда війни відповідно до статті 7 Закону № 3551.

3. Добровольче формування включено до складу ЗСУ, але виконувало завдання АТО у взаємодії з військовими формуваннями ЗСУ.

Дружини (чоловіки) загаблих учасників добровольчих формувань, які не взяли повторний шлюб, батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється дія Закону №3551 1. Чоловік (дружина, син, донька) входить до складу добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

2. Чоловік (дружина, син, донька) загинув (пропав безвісти), помер внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, пребуваючи безпоседньо в районах АТО у період її проведення.

3. Добровольче формування включено до складу ЗСУ.

Особи з числа резервістів і військовозобов”язаних, які отримали статус учасника бойових дій 1. Захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпоспосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення

2. Отримали статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” №3551

Особи з числа резервістів і військовозобов”язаних, які отримали статус інваліда війни 1. Захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпоспосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення.

2. Отримали статус інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону №3551.

Члени сімей загиблих учасників добровольчих формувань, що не увійшли до складу ЗСУ Учасник добровольчого формування перебував безпосередньо в районах АТО у період її проведення, загинув (пропав безвісті) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час виконання добровольчим формуванням завдань АТО у взаємодії із ЗСУ.
Члени сімей загиблих резервістів і військовозобов”язаних Резервіст чи військовозобов”язаний:

1) брав безпосередню участь в АТО, забезпеченні її  проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення;

2) загинув (пропав безвісті) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її  проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення.

Розмір пенсії за віком учаснику АТО визначається за нормами Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. №1058.

Розмір пенсії залежить від заробітку та страхового стажу.

За додатковою інформацією звертайтесь на “гарячу” телефонну лінію щоденно (крім вихідних)

Головне управління ПФУ – 12-23-63;

Пологівське об’єднане управління ПФУ – 2-37-49.

Залишити відповідь