Про що радилися голови профкомів закладів освіти Пологівщини?

Опубліковано в 12:05 Важливі, Новини, У районі    771

22 вересня на базі Пологівської загальноосвітньої школи №2 відбувся районний семінар голів профкомів закладів освіти.

На тлі освітньої реформи в українських закладах освіти відбуваються кардинальні зміни, проте, деякі з них є дуже болючими.

Тож, обговорення суттєвих проблем та грядущих змін між представниками профкомів та районною владою було вельми напруженим і гарячим.

На даний час Пологівщина лишилася без головного освітянина – Павла Капітонова, обов`язки якого тимчасово виконує головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Пологівської райдержадміністрації Наталя Корнієнко. Відомо, що вже оголошено конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти, молоді та спорту.

Головною особливістю освітньої реформи в Україні є збільшення заробітної платні педагогів до суми у розмірі в 3 мінімальні зарплатні, тобто до 9600 гривень. Під час семінару це було чи не єдиною темою обговорення. Перед своїм виходом у відставку, Павло Капітонов ініціював виплату педагогам району надбавки за престижність, піднявши її з 5% до 20% від посадового окладу, що і було зроблено централізованою бухгалтерією відділу освіти, молоді та спорту. Але, за словами голови райдержадміністрації Артура Крупського, подальші виплати надбавки за престижність та поступове підвищення заробітної платні педагогам до розміру 9600 гривень у період з 2017 по 2023 рік неможливе. Коштів на здійснення даного типу виплат та підвищення заробітної платні вчителям до визначеного розміру в районному бюджеті не передбачено.

За словами очільників району – Артура Крупського та Олександра Покутнього, у педагогів немає причин для занепокоєння, але відомо, що після створення Пологівської об`єднаної територіальної громади та освітніх округів, відбудеться оптимізація, тобто скорочення персоналу шкіл. Також, буде вирішуватися питання про необхідність функціонування шкіл із кількістю учнів менше 100. Тому вже зараз на порозі закриття опинилися 5 шкіл району.

Існує думка, що все, що відбувається – на краще, але “ламати, звичайно – не будувати”, і чи не відіб`ються такі зміни на рівні знань учнів Пологівського району, покаже лише майбутнє.

ЄГОР КУРНОСОВ

Залишити відповідь