Про сміливе свинство пологівчанки. Місто має знати своїх «героїв»! (ФОТО)

Опубліковано в 15:15 Важливі, Новини, У Пологах    1 906

Що заважає нам стати справжньою цивілізованою європейською державою? А на заваді до всебічного розвитку, зокрема стоїть звичайне сміття. Так, саме щоденні відходи мешканців міст і сіл, кілометри сміттєзвалищ та банальні недопалки на вулицях паплюжать обличчя сильної, охайної й перспективної нації.

Дратує, коли кожного дня доводиться, буквально, переступати через купи мотлоху біля свого будинку, чи поблизу дачі, або парку.

Хто в цьому винен? Як покарати того, хто смітить?

У цьому і спробували ми розібратись після чергового листа про забруднення сміттям від однієї з читачок:

«Скажіть, будь ласка, до кого звертатись, кому скаржитись? Сьогодні, близько 12:30, стала свідком того, як жіночка висипала сміття на проїжджу частину прямо в центрі міста, по вул. Магістральній, 85.
P.s. Просто абсурд якийсь. Куди ми йдемо…»

Чесно кажучи, в голові не вкладається, як можна бути такою «хазяйкою». Може, мала на меті таким чином “ліквідувати ямковість”.. Але ж не побутовим сміттям змішаним із листям!

Серед білого дня, на дорозі, не боючись нічого, та не кого… Одним словом – сміливе свинство!

Що робити в такому випадку та куди звертатися?

Перше – викликайте поліцію.

Працівники поліції зобов’язані приїхати та скласти протокол про адмінправопорушення та передати його до виконавчого органу місцевого самоврядування. Останній, у свою чергу, має перевірити факт порушення протягом 15-ти днів та надіслати вам письмову відповідь. Якщо цей факт підтвердиться, порушника мають притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 152 КУпАП.

Окрім того, не завадило б, звернутись до КУП Житло-Сервіс Пологівської міськради та повідомити про даний факт, а, заодно, можна з’ясувати чи є у них договір про надання послуг з вивезення побутових відходів цій громадянці, адже, залишене нею сміття доведеться прибирати працівникам саме даної установи.

Ми погрузли у смітті

Зовсім нещодавно, ми писали про те, що Запорізька область може повторити долю Львівщини зі сміттєвою катастрофою.

Як повідомив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації Олексій Кузьменко, на території нашої області діють 113 полігонів і звалищ побутових відходів, 61 полігон ТПВ і один полігон рідких побутових відходів. Полігони ТПВ розташовані в Запоріжжі, Пологах, Мелітополі, Енергодарі, Гуляйполі, Дніпрорудному – в межах міста або передмісті. 45 діючих полігонів розташовані на території сільських і селищних рад. Діючі полігони практично вичерпали себе. У той же час, посадовець зазначив, що середній показник наповненості полігонів ТПВ складає більше 80%. У зв’язку з їх переповненістю, на території області масово утворюються стихійні звалища. Протягом 2016 року було виявлено понад 7 тисяч фактів функціонування стихійних звалищ, з яких ліквідовані тільки 6 тисяч. За словами заступника директора департаменту екології ОДА, на деяких територіях місцева влада погано веде роботу по ліквідації сміттєзвалищ.

Екологи б’ють на сполох: Засмічені лісові масиви та захаращені вулиці вже стали, швидше, правилом, аніж виключенням. Сморід і бруд шкодить здоров’ю людей та нищить екологію. В Україні понад 35 тис. незаконних сміттєзвалищ і тільки 6 тисяч законних полігонів, територія яких складає приблизно 12 тис. кв. км, а це територія Чорногорії. Ситуація є критичною, — наголошує радник віце-прем’єр міністра з питань екології Ганна Свириденко.

Та головний парадокс у тому, що чималу лепту до цієї «брудної справи» вносимо ми самі! Так вчинила і «хазяйновита» пологівчанка з вулиці Магістральної.

Цікаво, а чи знає вона про статтю 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якого забороняється так смітити. Це тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тим часом у Європі…

Для прикладу, в Латвії боротися з незаконним вивезенням сміття вирішили за допомогою чималих штрафів. Так, за викидання сміття в місті доведеться заплатити від 100 до 1000 доларів США. А в Чехії навіть встановили спеціальні камери, що фіксують подібні порушення. Штраф для тих, хто попався на незаконному викиданні сміття, складає 2 тис. євро, а в деяких випадках за це навіть передбачена кримінальна відповідальність.

Чи запровадять в Україні коли-небуть настільки радикальні методи боротьби зі стихійними сміттєзвалищами – дуже сумніваємось. Але очевидно – поки кожен не почне із себе, свого будинку та міста, країна і надалі буде грузнути в нескінченних купах сміття. Ми сваримо можновладців та нарікаємо на комунальників, не дивлячись на самих себе. Та щось добре завжди починається с кожного з нас.

 

Залишити відповідь