Про використання коштів у Пологівському районі для санаторно-курортного лікування учасників Революції Гідності, АТО

Опубліковано в 16:20 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    264

Постраждалі учасники Революції Гідності та  учасники антитерористичної операції потребують особливої уваги державних органів допомоги в реалізації права на забезпечення санаторно-курортного лікування.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» визначений механізм забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок війни. Управління соціального захисту населення забезпечує таких осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості.

  • учасників бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 18 днів;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18 днів;
  • постраждалих учасників Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 18 днів.

Для одержання путівки вказані особи повинні перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Необхідно подати  заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою 070/0, копію відповідного посвідчення та копію документа, що підтверджує безпосередню участь особи в антитерористичній операції та під час надання копій документів потрібно надати їх оригінали для огляду.

Забезпечення путівками осіб здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними управлінням соціального захисту  населення з учасниками АТО та санаторно-курортними закладами. Передбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу. Тобто відтепер людина зможе сама самостійно обрати санаторій для оздоровлення. Управлінням перевіряється санаторний заклад на відповідність встановленим вимогам. Після  цього складається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в управлінні соціального захисту населення та в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку. Повторне взяття на облік проводиться на підставі медичної довідки лікувальної установи за формою 070/0.

Загальна чисельність постраждалих учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення станом на 01.03.2019 року становить – 358 осіб. З них перебуває на обліку для отримання санаторно-курортного лікування у 2019 році – 21 особа.

Інформує: О.Шкарбатовська, начальник відділу з питань реабілітації, соціального обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС       

Залишити відповідь