Проукраїнські сили зайняли домінуючі позиції в Оріхові

Опубліковано в 13:52 Новини, У регіоні    294

Оріхівці готуються до вшанування героїв Української революції

Чергове засідання науково-редакційної групи проекту «Місця пам’яті Української революції» відбулося в Оріхівському районі та було присвячене підготовці до сторіччя проголошення української влади в цьому місті.

З початком революційних подій 1917 року у регіоні активізувався процес національного відродження. Під керівництвом майбутнього підполковника армії Української Народної Республіки, історика, науковця Василя Проходи запрацював осередок «Просвіти». Проукраїнські сили зайняли домінуючі позиції в Оріхові. Після прийняття Центральною Радою Третього Універсалу, який означав невизнання більшовицького перевороту в Петрограді, 9 листопада 1917 року на базарній площі відбулося велелюдне зібрання. У місті було проголошено українську владу.

Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто століття тому боровся проти більшовицької навали, так само, як зараз їх правнуки воюють з російськими агресорами. Відзначення  подій Української революції має на меті повернення нашої історії із небуття, служить пересторогою тим, хто все ще мріє дочекатися на нашій землі путінських окупантів».

Учасники наради вирішили встановити дві меморіальні дошки, присвячені знаменним подіям 1917-1921 років, на будівлі краєзнавчого музею по вул. Покровській. Також за ініціативи голови громади Анатолія Малахатка на східній околиці с Мала Токмачка з’явиться козацький хрест на згадку про бійців армії Нестора Махна. У листопаді 1920 року за наказом Фрунзе повстанців уночі підступно оточили, взяли в полон і розстріляли.

За словами заступника голови Оріхівської райдержадміністрації Тетяни Пересипкіної,  у рамках  пам’ятних заходів також відбудеться дитячо-юнацький фестиваль патріотичної пісні, а місцеві краєзнавці підготують інформаційний буклет для шкіл та бібліотек. На свята очікують гостей із столиці, зокрема, автора книги «Тернистий шлях кубанця Василя Проходи» відомого українського письменника Романа Коваля.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Залишити відповідь