При живих родичах без даху над головою

Опубліковано в 12:10 Важливі, Новини, У Пологах    1 375

За даними ООН, у світі налічується більше, ніж 100 мільйонів осіб, які не мають даху над головою. Саме одна з таких людей вчора неподалік бібліотеки дрімала прямісінько на сходах, застелених теплою кофтою. Я не змогла пройти, не запитавши, чи все гаразд і чи потрібна їй допомога.

Виявилось, жінка Алла народилась в Пологах, прожила тут багато років. Вийшла заміж, переїхала до Запоріжжя. Та 3 роки тому розлучились з чоловіком. Він її вигнав, і зараз вона не має даху над головою. На малу батьківщину приїхала за пенсією. На запитання, чи є в неї документи, розповіла історію про свою стареньку 91-річну матір, яка забрала всі документи. Так, в жінки багато родичів в Пологах, дочка живе в Запорізькому районі, якій немає діла до рідної матері. Є син, але він також безхатченко, не хоче працювати та любить прикластися до чарки.

Алла виглядала дуже стурбованою, забудькуватою та розповідала свою історію зі сльозами на очах. На питання, чому вона не піде до притулку, жінка здивувала своєю відповіддю:

«Поки ще є сили та здоров’я, я можу пересуватися та їздити кудись. Взагалі ми живемо в Запоріжжі де прийдеться. Коли трохи похолодає, мабуть, все ж піду до притулку. Я посварилася зі своїм сином, бо він дуже багато п’є, працювати не хоче. А коли є якась копійка, то все витрачає. Я зібралась і приїхала сюди вночі. Спала трохи на лавочці, потім прийшла сюди, застелила кофтину, наплакалась і заснула. Дуже шкода, що так в житті буває. В мене двоє дітей, але я нікому не потрібна. І нас таких багато. Ще є чоловік з Інженерного.Теж живе з нами, якщо можна так сказати».

Алла зібрала свої речі, сказала, що поїсть помідорів з хлібом, зап’є чаєм та повернеться до Запоріжжя, до сина.

Дуже часто ми можемо бачити на вулицях міста людей, які нам не дуже подобаються ззовні, які пахнуть неприємно, але не будьте байдужими. Можливо, людині потрібна саме ваша допомога.

Алла Гончар

Залишити відповідь