Рекорд Години Землі: 60 хвилин, що об’єднали мільйони в 188 країнах світу та як підтримали проведення кампанії в м. Пологи

Опубліковано в 13:27 В Україні, Новини, У Пологах, Цікаво та корисно    235

У суботу, 24 березня, о 20:30 вся планета поринула у темряву — символ Години Землі.

Подія, організована Всесвітнім фондом природи WWF, об’єднала тисячі організацій і мільйони людей у 188 країні світу, щоб привернути увагу людства до здоров’я нашої планети, яке наразі далеке від ідеального. Це черговий рекорд події! Для України подія стала вже 10-ою поспіль, і сотні тисяч українців у більше ніж 70 містах і містечках налаштувалися зловили зв’язок з Землею.

“Злови зв’язок з Землею” — це головне повідомлення кампанії цього року. Його ідея в тому, що час налаштуватися на частоти планети. Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Харків, Житомир, Черкаси та ще кілька десятків українських міст цьогоріч долучилися до акції, серед яких і наше місто Пологи.

Українці в рамках Години Землі бігали в екопробігах та відвідували еко та Zero Waste фестивалі, прослуховували лекції щодо ощадливого і відповідального споживання та слухали музику природи з голосами видри, ведмедя, пелікана та рисі, спостерігали за блискавками та ставили експерименти, проводили екофлешмоби та спеціальні виставки, насолоджувалися класичною музикою та екскурсіями по замках при свічках.

Разом з цим, у темряву поринули близько 18 000 знакових споруд та пам’яток. На підтримку Години Землі вимикаються сотні знакових споруд світу, серед яких Сіднейська опера, Ейфелева вежа, Біг-Бен, “Лондонське око” та інші найвищі, найстаріші та найвідоміші споруди планети. Українські пам’ятки, звісно, також не лишилися осторонь. Золоті Ворота у Києві, Одеський театр опери та балету, Собор святого Юра, телевежа та ратуша у Львові, Спасо-Преображенський кафедральний собор у Вінниці, замки у Луцьку та Тернополі, фортеця у Хотині та ще багато інших відомих на всю Україну споруд вимкнули освітлення, щоб привернути увагу українців до проблем планети.

В підтримку кампанії Година Землі 2018 центральну частину нашого міста, будівлю Пологівської міської ради, годинник було вимкнено від освітлення. Небайдужими залишились і мешканці міста до проведеної акції.

По всій Україні відбулися десятки освітніх подій у школах та університетах. А ресторани й кафе Києва, Львова, Сум та інших міст країни запросили своїх відвідувачів на романтичні вечері при свічках на підтримку події.

Годину Землі 2018 підтримали Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, а також десятки державних структур по всій Україні.

Свою щиру вдячність за підтримку кампанії Година Землі 2018 у м. Пологи висловила координаторка цьогорічної Години Землі в Україні та представниця WWF в Україні Катерина Куракіна.

В свою чергу висловлюємо подяку всім жителям міста Пологи та району хто долучився до цьогорічної кампанії.

“Ми маємо надію, що наше суспільство поступово починає усвідомлювати необхідність об’єднаних щоденних дій заради Планети. Адже природа – це не ведмідь у лісі чи квіточка на галявині. Природа — це складна система, яка нас оточує, дає нам чисту воду, чисте повітря, природні ресурси, регулює клімат. Природа дає нам життя! Тож наша задача – берегти та підтримувати цю систему, звісно, якщо ми хочемо нормально жити та залишити щось нашим дітям. Година Землі – більше ніж година. Вона дає нам знання та натхнення діяти протягом року. Бережіть Планету щодня!” — закликає Катерина Куракіна.

Година Землі лише символічно звертає увагу на проблеми планети, адже вимкнення світла на одну годину один раз на рік не здатне компенсувати весь негативний вплив, що чиниться на здоров’я Землі протягом решти часу 365 днів на рік.

А тому після Години Землі вартує переосмислити власний спосіб життя, бо навіть маленькі зміни у наших щоденних звичках не залишаться непоміченими природою, а той спосіб, у який ми використовуємо ресурси планети, визначає наш екологічний відбиток.

Маємо кілька “зелених” порад, що допоможуть його зменшити:
🌏Коли ви вдома
🌏Коли ви подорожуєте
🌏Коли ви в офісі
🌏Коли ви робите покупки
🌏Коли ви пораєтеся у саду
🌏Коли викидаєте сміття
🌏Коли ви хочете подбати про здоров’я Планети!

Зупинити зміну клімату та відновити втрачені екосистеми і біорізноманіття непросто, але всі інструменти у наших руках. Лишилося їх використати вчасно.

Інформує: Пологівська міськрада

Залишити відповідь