РЕМОНТ ДОРІГ НА ПОЛОГІВЩИНІ: пологівські депутати звернулись до Гройсмана та інших посадовців

Опубліковано в 13:49 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    627

Під час сесії Пологівської райради, що відбулась на минулому тижні, депутатами було прийнято рішення звернутись до вищих посадовців щодо фінансування робіт з реконструкції та капітального ремонту доріг загального користування Пологівського району.

Відповідне звернення вже опубліковано на сайті Пологівської райради:

Звернення

депутатів Пологівської районної ради Запорізької області до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана, в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України С.Новака та голови Запорізької обласної державної адміністрації К.Бриля щодо фінансування робіт з реконструкції та капітального ремонту доріг загального користування Пологівського району Запорізької області 

Розвиток та утримання мережі державних і місцевих доріг, завершення основних об’єктів будівництва і реконструкції, розбудова доріг державного значення є першочерговими завданнями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Пологівський район є важливою складовою в сполученні різних промислових міст України. Так, через Пологівський район проходять основні транзитні автошляхи в напрямку міст Дніпро, Донецьк, Маріуполь, Бердянськ.

На території Пологівського району розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 201-р створено Пологівський госпітальний округ, до складу якого увійшли медичні заклади, розміщені на території Пологівського, Токмацького, Оріхівського, Гуляйпільського, Більмацького та Розівського районів. 

Стан автомобільних доріг є ключовим фактором, який впливає на своєчасність обслуговування пацієнтів.

Транспортно-експлуатаційний стан переважної більшості автомобільних доріг Пологівського району не відповідає сучасним вимогам та не може в повній мірі забезпечити швидке та безпечне обслуговування пацієнтів, які потребують невідкладної медичної допомоги, економічне та безпечне перевезення пасажирів і вантажів, розвиток транзитних перевезень, що впливає на  соціально-економічний розвиток району.

На цей час у критичному стані знаходиться автомобільна дорога Т-04-01 Дніпро-Васильківка-Покровське-Гуляйполе-Пологи-Мелітополь на ділянках Пологи – Гуляйполе та Пологи – Токмак. Ремонтні роботи на вказаних ділянках уже тривалий час не проводилися, що призвело до великої ямковості на дорогах.

У зв’язку з незадовільним станом національної автодороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через Кременчук)-Маріуполь, сполучення автошляхами у напрямку м. Бердянськ та м. Маріуполь на території Пологівського району здійснюється по автодорогах: територіальній Т-08-15 Оріхів-Пологи та місцевого значення О081491 Пологи-Кінські Роздори-Андріївка-Нововасилівка-Бердянськ та О080617 Приютне-Новозлатопіль-Красноселівка-Федорівка-Кінські Роздори (на території с. Кінські Роздори). Враховуючи те, що майже весь потік великовагового транспорту проходе через населені пункти Пологівського району та місто Пологи, це призводить до руйнування основних автомобільних доріг нашого району. Так, протягом останніх трьох років, на умовах співфінансування були виділені значні кошти на проведення ремонту автодороги по вулиці Магістральна, що в місті Пологи. Але велика інтенсивність руху великовагового транзитного транспорту спричиняє подальше руйнування вказаної автодороги міста Пологи і призводить до її аварійного стану. Незадовільний стан основних проїзних автошляхів Пологівського району спричиняє соціальну напругу серед населення району та може призвести до перекриття руху на автомобільних дорогах жителями м. Пологи.

У 2017 році на автомобільній дорозі Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя(через м. Кременчук)-Маріуполь було розпочато ремонті роботи на території  Пологівського району на ділянках від км 604+100 до км 614+489. Виконання ремонтних робіт ще не завершені і будуть продовжуватися у поточному році.

Основною причиною незадовільного стану автомобільних доріг є низький рівень фінансування ремонтних робіт.

Викликає занепокоєння те, що виділені кошти у 2019 році на ремонт ділянки автодороги Н-08 на території Пологівського району можуть бути спрямовані на ремонт автодороги Н-08 на території Більмацького району Запорізької області, що є неприпустимим.

Враховуючи вище зазначене, депутати Пологівської районної ради Запорізької області звертаються з проханням спрямувати раніше виділені на 2019 рік кошти на продовження розпочатих ремонтних робіт ділянок автодороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя(через м. Кременчук)-Маріуполь на території  Пологівського району,  а також вирішити питання фінансування ремонтних робіт автомобільної дороги Т-04-01 Дніпро-Васильківка-Покровське-Гуляйполе-Пологи-Мелітополь.

Отримання вкрай необхідного фінансування надасть змогу провести ремонтні роботи доріг загального користування на території Пологівського району Запорізької області,  забезпечити  безпечне  та своєчасне перевезення пасажирів і вантажів, транзитних перевезень, що забезпечить  сталий соціально-економічний розвиток району.


Звернення прийняте на пленарному засіданні тридцять шостої сесії Пологівської районної ради Запорізької області сьомого скликання

Залишити відповідь