Ремонт доріг у Гуляйполі під контролем

Опубліковано в 14:52 Новини, У регіоні    328

Ремонт доріг – це один з постійних та вагомих рядків витрат бютжету Гуляйпільської громади, на яку щорічно виділяються сотні тисяч гривень. Про якість говорити не потрібно, її бачить кожен гуляйпілець.

У Гуляйполі ремонтами доріг займається двоє підрядників Молюка С.І. та ПП «Промтехсервіс» Деркач С.В. (запорізька фірма).

Щорічно на сесії міської ради виділяється певна сума для ремонту доріг, та вулиці які планується відремонтувати в даному році. Потім вулиці розподіляються між підрядниками, які в свою чергу на основі дефектних актів визначають вартість ремонту по кожній вулиці.

Середня вартість 1 м2 у гуляйпільського підрядника Молюки С.І..складає 382 грн, а у ПП “Промтехсервіс” ця сума становить 492 грн. Вищу вартість якої формують система оподаткування, так як у ПП “Промтехсервіс” є платником ПДВ, витрати на доставку техніки з м. Запоріжжя, витрати на відрядження працівникам. Тому як бачимо, ціна не значить якість. 

Якість ямкового ремонту, на скільки це можливо при зношенні основного дорожнього полотна, може дати лише якість і дотримання технології: товщина асфальту, який повинен становити не менше 5 см, температура асфальту при укладці, якість підсипки, обробка країв, чистота основи та погодні умови, та ін.. Підписання договорів, контролю за процесом виконання робіт та їх прийом покладається на КП «Благоустрійсервіс».

Як бачимо є всі норми технології та чітко визначеніі розподілені обов’язки, але нормальних доріг і досі немає…

На сесії Гуляйпільської міської ради було прийняте рішення, про створення тимчасової контрольної комісії з контролю за ремонтом і будівництвом доріг, куди ввійшли: Коростелев Д.Ю (голова комісії) Черненко О.Ф, Гура О.В., Тютюнник Ю.Г., Рябко Т.В., Пшиков О.О, Зуйченко В.В.

На першому засіданні даної комісії було підняте питання, про те, що жоден з підрядників ніяким чином не відповідає за якість своєї роботи, а робітники, які займаються безпосередньо ремонтом, часто дивляться на цей процес повністю безвідповідально, не видуваючи навіть пилюку з ям перед закладкою асфальту, а аноді навіть вкладають його в калюжі, що багато гуляйпільців могли спостерігати і самі.

Першим, дійсно вагомим, кроком стало внесення в договір підряду №36 від 16.08.2017 (Стор 1, стор.2,стор.3) з та ПП «Промтехсервіс», пунту, в якому прописана 12-ти місячна гарантія на ямковий ремонт (п5,4 та п 5.5 договору), який планується провести на початку вул. Велика, та вказані строки: “не більше 30 днів”. Тому, ця умова повинна бути обов’язковою і для іншх підрядників.

Про це пишеться на сайті Гуляйпільської громади

Про подальшу роботу комісії з контролю за ремонтом та будівництвом доріг, у місті, гуляйпільська громада обіцяє постійно інформувати. Вони звертаються до гуляйпільців із проханням проявляти активність, коли бачите порушення з боку недобросовісних працівників.

Залишити відповідь