Родинам загиблих та ветеранам АТО/ООС з інвалідністю нададуть одноразову допомогу

Опубліковано в 9:06 В Україні, Важливі, Новини    394

Членами Уряду було затверджено Розпорядження КМУ «Про виділення коштів для надання допомоги членам сімей осіб, які загинули (померли) під час антитерористичної операції та особам, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії або захворювань, одержаних під час участі у зазначеній операції».

Відповідно до нього з резервного фонду Держбюджету Міністерству у справах ветеранів буде виділено 35 млн грн на надання одноразової допомоги 19-м родинам, членам сімей загиблих (померлих) під час участі в АТО/ООС та 23-м особам з інвалідністю внаслідок війни при участі в АТО/ООС.

На виконання розпорядження КМУ, Мінветеранів має у тижневий строк затвердити узгоджений з Міністерством фінансів та Міністерством економічної торгівлі та сільського господарства  перелік витрат з надання допомоги.

– Сьогодні непростий період в житті країни, коли вимушені карантинні заходи створюють нові соціальні виклики. Ветерани з інвалідністю та родини загиблих, які, захищаючи країну, втратили найцінніше – життя і здоров’я, мають відчувати підтримку держави, — заявив міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб.

Нагадуємо, відповідно до Порядку призначення та виплати одноразової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб, затвердженого Постановою КМУ № 336 на виконання ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» грошова допомога виплачується:

  • у разі встановлення інвалідності, залежно від групи інвалідності у розмірі І група – 400, ІІ – група – 300, ІІІ група – 250 прожиткових мінімумів встановлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено інвалідність;
  • у разі загибелі (смерті) у розмірі 750 прожиткових мінімумів.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь