Роми приймали вітання від військовослужбовців, центру зайнятості та інших земляків (ФОТО)

Опубліковано в 13:41 Важливі, Новини, У районі, Фото-галерея    425

8 квітня – Міжнародний день ромів. В цей день, вся увага була прикута до громадян ромської національності, що проживають на території Пологівщини. Обговорювали ромські звичаї, традиції, історію та боротьбу українського народу за право існувати та називатися ромами, згадували відомих ромів – культурних діячів нашої держави.

Пологівська районна філія Запорізького обласного центру зайнятості привітала зі святом голову ГО «Ромська надія» Тамару Савченко та все ромське населення Пологівського району. Разом з привітаннями, обговорювалися питання працевлаштування ромського населення.

Заступник директора Пологівської районної філії Світлана Бойченко, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Валентина Щербаха та провідний юрисконсульт Іван Очерет ознайомили присутніх зі спектром послуг служби зайнятості, а саме надали інформацію про профінформаційні, профконсультаційні та індивідуальні консультаційні послуги, що стимулюють мотивацію ромського населення до праці, сприяють розширенню їх уявлень щодо своїх нахилів, здібностей, можливостей, а також прав та гарантій у сфері зайнятості.

Разом з донькою Альбіною, Тамара Савченко активно займається волонтерською діяльністю та всіляко підтримує свій народ.

“Після тяжкої операції я дала обіцянку Всевишньому, що буду допомагати людям. З тих пір, я в жодному разі її не порушила – відділяю від себе та віддаю тим кому це потрібно. Коли я була тяжко хвора, свою кров віддали мені військовослужбовці, що відбували службу на Пологівщині. Їх великодушності я й досі вклоняюсь, щиро дякую їм за їх вчинок. Дякуючи богу я одужала і тепер віддячую військовим сторицею. В Міжнародний день ромів – 8 квітня двері мого дому були відкриті для всіх людей. Привітати, обмінятися побажаннями та скуштувати гарячого чаю із смачною випічкою до нас прийшло дуже багато охочих, в тому числі і військові. Скільки було посмішок, поцілунків, танців, щирих побажань та сліз від радості. Ми з донькою зрозуміли, що наша організація потрібна людям. Ми робимо добро та відкриті для всіх людей.”- розповідає пані Тамара.


Довідково: На Пологівщині рік тому було зареєстровано громадську організацію під назвою “Ромська мрія”, представником якої стала Тамара Савченко.

Метою даної організації є пропаганда підвищення культурного рівня ромського населення в побуті, боротьба із байдужістю у повсякденному житті, участь у вихованні дітей та юнацтва, підтримка спорту, підвищення правосвідомості населення, здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів громадян України, зокрема, національної меншини – ромів при здійсненні своїх прав. 28 лютого Пологівською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості було підписано угоду про співпрацю з громадською організацією «Ромська мрія».

 

Оля Белименко

Залишити відповідь