Село і карантин: як виживають люди «групи ризику» в районі

Опубліковано в 20:01 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    876

Пологівці скаржаться на життя в карантині: діти вдома, черги в магазинах, рахують в автобусах, масок не купиш, ціни на ліки в аптеках кусаються, кави з друзями не попити, до стоматолога – і то так просто не попадеш… Не життя – суцільне обмеження.

Але варто виїхати з міста на 10-15 кілометрів, і весь попередній досвід карантинного життя втрачає вагу, адже далі – село: територія, де надзвичайний стан вже введений самим життям і розпорядженнями «зверху» – нікуди без цих розпоряджень, навіть в село.

«Група ризику» – зараз чуємо про літніх людей з кожного носія інформації. Ото краще, щоб сиділи вдома і не наражалися на віруси, – говорять ті, кого ще пускають на роботу і в кого немає старенької бабусі в селі… А вони і сидять – щодня дивляться апокаліпсичні новини, гребуться по-можливості в весняних городах та намагаються не лякати своїм настроєм рідних, які залишились в далеких містах. Бо чим ті зарадять, в умовах, коли національна безпека важливіша за побутові труднощі «групи ризику».

Без аптек, без магазинів, без дітей, без автобусів, без банкомату, без допомоги. Так, наче, кожен свій день треба спланувати заздалегідь: щоб вистачило ліків, хліба, сили, ресурсів (бо якщо шо, то й ховати прийдеться не родичам, а сусідам).

Уявили на їх місці своїх рідних –  дідуся, маму, брата? А працівницям Пологівського Територіального центру соціального обслуговування (Терцентру) ці люди вже давно стали майже рідними. І особливо зараз, в період ізоляції, коли найдефіцитнішими речами стали свобода пересування, можливість вибору та людська увага.

Допомогти скупитися, привезти ліки, доставити товари першої необхідності, заплатити за світло, принести води, підстригти, замінити батарейки в пульті, а найголовніше – поговорити, заспокоїти, підтримати. Розказати новини – не телевізійні, а живі, справжні. Вислухати, як було колись – краще, звичайно, ніж зараз, бо були молоді і сильні. Сказати, що все буде добре – головне, берегтися і не переживати, бо ми ж ще ого-го, у нас же ще стільки справ незакінчених…

Працівниці Терцентру ведуть роботу в усіх куточках району. Найчастіше їх дільниця визначена за найближчим місцем проживання. На одного соціального працівника приходиться в середньому 16 підопічних. Відстань між ними може сягати кілометри. Стільки ж і до найближчого (чи єдиного) магазину. Всі найголовніші покупки, в тому числі медикаменти – в місті. В столиці соціальним працівникам видали спецпропуски для пересування громадським транспортом, у нас – районне сполучення заборонили зовсім. Тож і виходить, що в даній ситуації соціальний працівник шукає вихід як допомогти, залучаючи всі можливі ресурси: передаючи заявки знайомими, використовуючи власний транспорт, бо на службовому – велосипеді, – далеко не поїдеш.

З початком введення карантину у працівниць Терцентру роботи значно побільшало. Як і побільшало тих, хто чекає на допомогу. Стаціонарні послуги Центру на час карантину  відвідувачам не надаються, та й самих відвідувачів немає – вся передбачена допомога тільки на дому. Робота важка – як фізично, так і психологічно. Ризик, в умовах карантину – постійний. А ще – відповідальність: за вчасну допомогу, за сказане слово, за час, на який підопічний залишається сам-на-сам із самотністю.

Кажуть, що бути добрим – це риса притаманна не кожному: її отримують, як хист до малювання чи музики. Кажуть, що бути добрим простіше, коли відчув доброту від інших. Приєднуйтесь до марафону доброти в цей непростий період: запитайте у літньої сусідки про її потреби, поділіться новинами, зайдіть замість неї в аптеку чи магазин. Якщо є можливість – допоможіть з засобами гігієни, миючими засобами або продуктами харчування. В родині залишились індивідуальні засоби пересування чи реабілітації? Є люди, які будуть дуже вдячні за них. Речі та продукти можна приносити до Пологівського Територіального центру соціальної допомоги за адресою: вул. Чеберка, 23. Про потреби підопічних Центру можна запитати і по телефону 2-36-50.

Якщо готові підтримати копійкою, зверніть увагу на реквізити
КУ “ ТЦСО” ПМР
р/р UA728201720344291002300064493
в УДКСУ у Пологівському районі
ЄДРПОУ 36994456
Призначення платежу: благодійна допомога

Залишаймося людьми при будь-яких обставинах та здоров’я нам всім.

Залишити відповідь