Сесія Пологівської райради: 36 рішень, з яких 2 (по школах) та 2 (по зарплаті) – не прийнято (ФОТО)

У четвер, 24 травня відбулась 27-ма позачергова сесія районної ради.

Перед початком засідання, депутатський корпус та всі присутні в залі вшанували хвилиною мовчання депутата районної ради Кимана Олександра Івановича, який пішов з життя 29 квітня.

Після чого, голова районної ради Олександр Покутній виконав приємну місію і нагородив всіх учасників команди Пологівського району, які взяли участь у обласній спартакіаді органів місцевого самоврядування та вдруге зайняли перше загальнокомандне місце.

Депутатський корпус перейшов до розгляду питань, що винесені на пленарне засідання сесії, а це 36 питань.

Загальний склад ради становить 34 депутати, присутні були – 25 депутатів.

Першим було питання, під час якого голова районної ради Олександр Покутній звітував за роботу у 2017 році. 

Звіт голови районної ради за 2017 рік.doc

Підбиваючи підсумки діяльності у звітному періоді, Олександр Петрович відзначив, що всі зусилля Пологівської районної ради були спрямовані на забезпечення виконання першочергових завдань соціально-економічного розвитку Пологівського району, виконання районного бюджету, формування та наповнення місцевих бюджетів, контролю за реалізацією галузевих програм та рішень Пологівської районної ради. Вживалися заходи щодо вирішення нагальних питань у роботі комунальних установ та підприємств, проблем територіальної громади та її жителів. Олександр Покутній зазначив, що існуючі конструктивні напрацювання вдалося отримати завдяки щоденній наполегливій праці депутатського корпусу, тісній співпраці з районною державною адміністрацією, взаєморозумінню та підтримці міського голови і голів сільських рад, керівників підприємств, установ та організацій району, депутатів Запорізької обласної ради, що закріплені за територією Пологівського району, народного депутата України Вадима Кривохатька. За звітний період зроблено значний внесок у вирішення проблемних питань щодо належного забезпечення життєдіяльності пологівської громади. Проаналізувавши те, що вже зроблено, голова ради зосередив особливу увагу, що багато проблем, які неможливо одразу вирішити, потребують часу, додаткових коштів. Це і ремонт приміщень, забезпеченість всім необхідним закладів охорони здоров’я та освіти, наповненість бюджету району, ремонт доріг тощо.

Також, голова районної ради Олександр Покутній звернувся до депутатів з проханням підтримати пропозицію щодо доручення виконавчому апарату районної ради підготувати звернення до Міністерства інфраструктури України та керівництва ДП «Придніпровська залізниця» з аргументованим проханням залишити цех експлуатації Локомотивного депо в м. Пологи і не переносити до м. Мелітополь. Адже це може призвести до скорочення робочих місць та дестабілізації роботи Локомотивного депо. Депутати підтримали та рекомендували і райдержадміністрації також обов’язково підготувати відповідне звернення по своїй вертикалі, і наголосили, що не потрібно стояти осторонь, а потрібно діяти.

Далі, начальник відділу агропромислового розвитку Анатолій Діхтяр прозвітував про проведену на території Пологівського району операцію «Урожай-2017».

Жваве обговорення було під час розгляду проекту районної програми співфінансування витрат на експлуатаційне утримання та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Пологівському районі на 2018 рік.

До голови райдержадміністрації Артура Крупського депутати висловили багато запитань і побажань – це і як будуть використовуватися кошти, які саме напрямки будуть ремонтуватися, чи визначено підрядника на виконання робіт, хто здійснюватиме контроль за виконаними роботами, чому повинні ремонтувати дороги за рахунок місцевих бюджетів, адже створено Госпітальний округ, тощо.

Питання ремонту на даний час є однією з важливих проблем, бо стан доріг залишає бажати кращого і ямковий ремонт на деяких ділянках доріг тільки тимчасово покращить ситуацію. Але депутати прийняли дану програму, щоб дозволити на умовах співфінансування провести заплановані роботи.

На розгляд депутатів було винесено і питання про реорганізацію (пониження ступенів) двох малокомплектних шкіл – Костянтинівської та Шевченківської загальноосвітніх навчальних закладів.

У поясненні йшлося про те, що протягом останніх років показники учнівського контингенту даних закладів є низькими, замала наповнюваність класів. Так, у поточному навчальному році навчався 41 учень у Костянтинівській ЗОШ та 64 у Шевченківській. Замала кількість класів, освітній процес у деяких здійснювався за індивідуально-груповою формою навчання. І, за прогнозованими даними кількості учнів, на найближчі 5 років ситуація не зміниться. А вартість навчання одного учня значно зросла. В середньому, рівень витрат за один бюджетний рік на одного учня досягає 46 тис. грн., і це при середньому показнику – 23 тис. грн.

Окрім того, перед початком розгляду порядку денного сесії, до присутніх депутатів звернувся директор  ТОВ «АГРОКОМ 1990» Віктор Бандуров. Він акцентував увагу на питанні №12 про зміну назви КУ “Костянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст.” на КУ “Костянтинівська ЗОШ І-ІІ ст.:

Я розумію, що школа безперспективна, мала кількість учнів, і це так, би мовити, не вигідно, але перш ніж приймати рішення про таку реарганізацію, варто зробити усі умови для подальшого навчання дітей в інших навчальних закладах. Перше, це дороги, інфраструктура, друге – підвіз учнів на нормальному автобусі. Протягом місяця автобус агрофірми возив дітей через те, що їх шкільний зламаний. Я вважаю, що возити дітей по таким дорогам – це злочин! Тож, гадаю, що ви, шановні депутати, приймете правильне рішення. 

Під час доповіді, начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Дорофєєва докладно розповіла про ту ситуацію, яка склалася, та наголосила на тому, що обов’язково буде здійснюватись підвіз дітей, діти матимуть змогу в повному обсязі отримувати базові знання у тому навчальному закладі, який оберуть їх батьки, та дасть їм можливість більш якісно підготуватися до складання ЗНО. Обговорення тривало досить довго, адже це не легке для прийняття рішення. Депутатів, звичайно, хвилює майбутнє дітей, щоб вони мали змогу здобувати якісну освіту, але стан доріг, по яким буде здійснювати підвіз говорить сам за себе. І акцент треба робити на тому, що поки в галузі освіти не будуть запроваджені зміни на загальнодержавному рівні, потрібно зберегти існуючу мережу навчальних закладів. Рішення з цих питань не були прийняті.

Розглянули депутати і кадрове питання та своїм рішенням призначили директора комунальної установи «Пологівський інклюзивно-ресурсний центр» Пологівської районної ради Запорізької області Юлію Олегівну Тоцьку та побажали їй успіхів у роботі.

Робота депутатів на постійних комісіях і попередній розгляд проектів рішень, що планувались для розгляду на пленарному засіданні, дозволила їм прийняти рішення про пакетне голосування з ряду питань.

Депутатський корпус ухвалив рішення про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 22.12.2017 № 10 «Про районний бюджет на 2018 рік». У своєму виступі начальник управління фінансів Світлана Сопільняк наголосила на тому, що у вівторок відбулася сесія Запорізької обласної ради і проект рішення був доповнений заходами, які плануються реалізувати на території району за рахунок коштів обласної «Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017-2020 роки» на загальну суму 1400000 грн.

Також було запропоновано на звернення Пологівської міської ради виділити за рахунок резервного фонду 30 000 грн. для проведення ремонтних робіт високовольтного кабелю, адже склалася аварійна ситуація у мікрорайоні ПЛМС і жителі протягом декількох днів залишалися без світла.

34-те і 35-те питання стосувались умов оплати праці голови районної ради та його заступника у 2018 році. Ці питання вже вдруге виносяться на сесію, і вдруге – рішення не прийнято. Відтак, дані посадовці знов лишились без премій та надбавок. Депутати зауважили, що надбавки та премії треба було розділити у два різних питання, тоді б за перше однозначно проголосували “за”.

Схожі публікації
05.02.2023

Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]

09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]