Шахраї не дрімають (історія пологівського подружжя)

Опубліковано в 9:39 Важливі, Новини, У Пологах    1 104

Незважаючи на те, що поліція та засоби масової інформації активно поширюють попередження про все нові схеми шахрайств, кількість успішних афер по телефону неухильно зростає – не хочуть шахраї відмовлятися від такого простого і порівняно безпечного способу обману громадян і неабиякого заробітку.

Шахраї збільшують кількість дзвінків і поводяться все більш настирливо. А громадяни поступово вчаться виявляти їх дзвінки та іноді навіть відповідати на них таким чином, щоб не тільки не позбавитися власних коштів, але і залишити у тих неприємний осад від розмови зі своєю невдалою жертвою, звівши таким чином ймовірність повторного дзвінка до мінімуму.

Одного дня пролунав дзвінок, Олександр відповів, але на тому боці лише мовчали. Дружині також дзвонили в той самий час. Приходили повідомлення на телефон, що певна людина має погасити борг за кредит. Найцікавіше, що ця людина наша родичка. Вона проживає в іншому місті, з нею подружжя не спілкується взагалі.

«Я завжди з острахом відповідаю на незнайомі номери, або й взагалі не відповідаю. Коли прийшло повідомлення на телефон, взагалі стало якось трохи не по собі. Дружині прийшло аналогічне повідомлення. Донька запропонувала перевірити номери через програму на телефоні (Номери, тому що кожного разу дзвонять з іншого номера – авт.). Виявилось, що це фінансова компанія, колектори, та в інтернеті про них жаливі відгуки, як і в тій програмі. Звичайні шахраї. Номери заблокували, але іноді продовжують дзвонити, та ми не відповідаємо», – розповідає чоловік.

В таких випадках юристи радять ні в якому разі не йти на контакт з колекторами. Не відповідати на дзвінки, повідомлення, тим більше – не платити ніякі гроші! Найкращий спосіб боротьби – ігнорування. Якщо не впевнені в тому, хто вам телефонує, краще не відповідайте. Всі листи, дзвінки та смс-повідомлення – це психологічна атака з боку шахраїв. Фото родичів та іншу інформацію про вас та близьких вам людей вони шукають в соціальних мережах. Єдине, до чого потрібно серйозно відноситись – це повістки та документи із суду, з якими краще одразу звертатись до юриста.

Алла Гончар

Залишити відповідь