Що готують для пологівців на карантині: музей, бібліотеки, будинки культури, ДШМ?

Опубліковано в 10:00 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    501

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2020 № 255, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» до 24 квітня по всій території України встановлено карантин.

Наголошуємо, що під час карантину заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів. Заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів культури.

В якому режимі зараз працюють заклади культури Пологівської міської ради?

Працівники Пологівського районного краєзнавчого музею проводять експозиційні роботи в залі подій ІІ Світової війни. Заклад не приймає туристів і не здійснює екскурсійне обслуговування.

Працівниками бібліотек, а це – центральної районної бібліотеки, міської бібліотеки, Семенівської сільської, Інженерненської сільської, Басанських сільських № 1 і № 2 бібліотек за період карантину проведено повну інвентаризацію та списання матеріальних цінностей (літератури), проведено заходи з дезінфекції приміщень і майна. Заклади закриті для відвідувачів.

Працівники центральної районної бібліотеки за участю бібліотекарів сільських бібліотек збирають матеріали про умільців для підготовки електронного макету альманаху «Барви Пологівщини».

Центральною районною бібліотекою забезпечено участь у міжнародному конкурсі проєктів «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги».

Керівники гуртків закладів культури клубного типу Пологівської міської ради (КУ «Пологівський районний будинок культури» Пологівської міської ради, КЗ «Пологівський ЦКД «Гірник» Пологівської міської ради) працюють дистанційно. Для учасників художньої самодіяльності їх керівниками створені групи у соціальній мережі. На цих сторінках даються завдання, приймається їх виконання, ведуться майстер-класи декоративно-прикладного мистецтва, вивчаються театральні мініатюри. В режимі онлайн та телефонному режимі проводиться аналіз роботи аматорів. Головна мета – не втратити форму, нароблені навички, виконувати затверджені плани роботи.

В закладах культури міської ради працюють 6 самодіяльних колективів зі званням «Зразковий» («Народний») колектив. Відповідно до Положення про народний (зразковий) аматорський колектив (студію) закладів культури
системи Міністерства культури України колектив, який має звання «народний» («зразковий»), підтверджує свій статус раз на три роки, показуючи свої роботи, твори глядачам та атестаційній комісії.

23 квітня звання мали підтвердити народний театр КЗ «Пологівський ЦКД «Гірник» Пологівської міської ради, зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз» КУ «Пологівський районний будинок культури» Пологівської міської ради. Цей захід перенесено на 7 травня і буде проведено у будь-якому випадку після закінчення дії карантину. Керівники вищезазначених колективів готують документи для Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, який уповноважений підтверджувати чи позбавляти звання, враховуючи відповідність колективів вимогам Положення.

Методистами Пологівського районного організаційно-методичного центру культури обробляються документи, надаються консультації щодо оформлення матеріалів колективів, які мають підтвердити звання, проводиться робота для організації виконання заходів Програми «Розвиток культури Пологівської міської об’єднаної територіальної громади» на 2020 рік.

Під головуванням заступника Пологівської міської ради Сергія Колісника за участі секретаря Пологівської міської ради Валентини Шашко, керуючої справами (секретаря) виконкому Пологівської міської ради Оксани Ковалевської 25 лютого проведено нараду з підготовки проведення у 2020 році знакових для нашої громади визначних дат. За результатами наради при відділі культури і туризму почала працювати творча майстерня щодо підготовки тематичного хореографічного флешмобу та вокального флешмобу. Керівники зразкового аматорського хореографічного колективу «Овація» Пологівської ДШМ Інна Ходус, хореографічного колективу «DANCE STUDIO» Пологівського РБК Яна Дорошенко, зразкового аматорського хореографічного колектив «Союз» Пологівського РБК Армен Гаспарян, зразкового аматорського хореографічного ансамблю «Золотий ключик» Алла Карпенко, театру танцю «Терпсихора» Тетяна Чернявська працюють над постановками і відеозаписом визначеного блоку флешмобу. Ці напрацювання узгоджуються і розповсюджуються через керівників усім учасникам танцювальних колективів для вивчення. Зведені репетиції будуть проведені по закінченню карантину.

Творчим колективом РБК проводиться розробка вокального флешмобу і після затвердження буде розповсюджена усім вокальним гуртам закладів культури Пологівської міської ради для вивчення і репетицій.

Ось так готуються вихованці Яни Дорошенко Пологівського РБК “Dance Studio”:

КУ «Пологівська районна дитяча школа мистецтв» Пологівської міської ради в роботі керується рекомендаціями фахівців з питань мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики України і працює дистанційно. Викладачі музичного, хореографічного, художнього відділень розробили плани занять відповідно до затверджених програм на навчальний рік. Учні виконують завдання дистанційно, спілкуються з викладачами в онлайн режимі, надсилають виконані роботи на перевірку, отримують оцінку за роботу і рекомендації. Розроблені і затверджені дирекцією школи плани уроків теоретичних дисциплін, групових занять хору, інструментальних ансамблів. Викладачі проводять навчальні заняття онлайн , продовжують формувати в учнів відповідні компетентності та сприяють виконанню ними навчальних програм з усіх дисциплін. Освітній процес триває.

Отримано рекомендації щодо завершення навчального року і на випадок завершення карантину 24 квітня, і на випадок його продовження. Оплата за навчання в школі мистецтв згідно із законодавством України щодо діяльності початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) проводиться відповідно зобов’язань батьків, визначених в заяві форми 1, затвердженої Наказом Міністерства Культури України від 19.08.2015 № 635 «Про внесення змін у зразки документації для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання)», на 9 місяців поточного навчального року. Батьки можуть в індивідуальному порядку звернутись до директора школи у телефонному режимі за інформацією та рекомендаціями щодо вирішення питань оплати за навчання дитини в школі мистецтв в період карантину та з питань освітнього процесу. У разі, якщо навчальний рік буде продовжено на будь-який термін, батьки за навчання в школі мистецтв не здійснюють оплату за термін, не врахований в 9 місяців навчального року 2019-2020.

Шановні пологівці! З питаннями і пропозиціями щодо культурного життя громади в період карантину можливо звернутися в телефонному режимі до директорів закладів, координати яких розміщено на офіційному сайті міської ради у рубриці «Комунальні підприємства, установи та заклади» на сторінці «Комунальні установи та заклади галузі культури» та до відділу культури і туризму Пологівської міської ради.

На офіційному сайті галузевого Міністерства зазначено, що під час карантину культурно-мистецькі заклади успішно працюють в режимі онлайн. Всі театри сфери управління Міністерства культури та інформаційної діяльності мають YouTube-канали, де можна долучитись до перегляду як архівних вистав, так і трансляції вистав діючого репертуару.

Цікаві програми, інформації виставляють в соціальних мережах комунальні заклади культури Запорізької обласної ради. Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації введено в дію сторінку «Мистецький простір «В ІЗОЛЯЦІЇ» у соціальній мережі Facebook, Запорізьким обласним методичним культури і мистецтва створено YouTube-канал «ОМЦКіМ Запоріжжя», де формуються рубрики «Запрошуємо у гості» (віртуальна подорож по клубним закладам та творчим колективам Запорізької області) і «Мистецька галерея» (віртуальна подорож по закладам мистецької освіти Запорізької області). Робота проводиться під гаслом «Карантин – це не привід сидіти вдома без діла!». Кожен бажаючий зможе подорожувати і насолоджуватись мистецтвом дотримуючись карантинних обмежень, не виходячи з дому.

Повідомляється на сайті Пологівської міськради

Залишити відповідь