Що найчастіше малюки беруть до роту?

Опубліковано в 12:58 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, Цікаво та корисно    194

Найчастіше дітей приваблюють яскраві предмети. Їх хочеться спробувати на дотик та смак. Тому, якщо ви помітили, що ваш малюк щось проковтнув, необхідно звернутися до лікаря.

Про це розповіла Дарина Вороняк – лікар-ендоскопіст.

Вона говорить, що найчастіше малюки ковтають монети та батарейки. У цьому році популярність набрали магніти, прикраси для волосся та шиї. Для дітей магніти з іграшок, як цукерки, їх легко проковтнути. Основна їхня небезпека у тому, що у їх складі є рідкоземельний метал Н1, який здатний притягуватися один до одного у 20 разів більше ніж звичайні магніти. Після того, як дитина їх ковтає, вони застрягають на різних рівнях шлунково-кишкового тракту, тому симптоми проявляються не раніше ніж через 3-5 днів.

Лікарка пояснила, якщо магніти знаходяться у межах досягнення ендоскопа, то за допомогою інструментів їх можна роз’єднати та видалити. В інших випадках працюють хірурги.

Предмети, які ковтають діти ділять на безпечні та небезпечні. Монети та елементи декору без гострих кутів належать до першого типу. Вони можуть самостійно вийти з тіла природним шляхом.

Якщо дитина проковтнула сторонній предмет, лікарі радять не намагатися видалити його самостійно, краще звернутися до лікарні. По дорозі до лікарні дитину не варто годувати та поїти, тому що це відкладає час, коли лікарі можуть взяти дитину під наркоз і безпечно видалити предмет.

Бережіть своїх маленьких діточок!

Залишити відповідь