Що посадили/посіяли пологівці? Як і коли садити картоплю?

Опубліковано в 16:26 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    798

Днями, ПІК провів опитування серед пологівців на тему: “Що вже посадили/посіяли”.

Серед відповідей, у більшості – цибуля, часник, морква, буряк, помідори, кукурудза, та, звісно ж, – картопля. І тут думки різко розійшлись…

Хтось вважає, що ще дуже зарано, а хтось – вже запізно, бо посохне. Інші ж ранню висадку картоплі пояснюють тим, що такий рефлекс у більшості господарів навесні – чим раніше, тим краще, і “треба ж чимось засадити 50 соток”. Є й такі, що переконані – “краще закупити, аніж садити”.

Олександр пише: Ніколи рано нічого не саджаю і маю гарний врожай.

Ольга пише: Сьогодні висадила багато чого, проте вважаю, що поспішила.

У результаті, зрозуміли, що більшість респондентів уже працюють наповну на своїх ділянках, користуючись сприятливою погодою, і у кожного свої методи та принципи висадки/посіву.

Довідка: Як і коли правильно садити картоплю?

У першу чергу приділіть увагу вибору місця під посадку картоплі. Найпоширенішою помилкою більшості дачників є те, що картопля садиться багато років поспіль на одних і тих же грядках. А адже всі ми прекрасно знаємо, що місце періодично потрібно міняти. При цьому для отримання хорошого врожаю необхідно також удобрювати грунт. Якщо земля містить дуже незначну кількість піску, то картопля буде рости погано. У такому випадку, землю потрібно спеціально розпушувати піском для того, щоб забезпечити надходження кисню до бульб.

Найбільш підходящим періодом для посадки картоплі є приблизно той час, коли на березах починають розпускатися листя. У цей час грунт повинен прогрітися на глибині близько десяти сантиметрам до 9 С. До речі, існує і прикмета така народна, згідно з якою починати садити картоплю треба тоді, коли березові листочки стануть розміром з копійку.

Картоплю слід садити на глибину 8 -10см, при цьому грядки слід розташовувати з півночі на південь, рекомендована схема посадки — 80х35см. Можна садити картоплю і частіше за схемою 60х60см, однак у цьому випадку стебла будуть заважати росту один одного. Густо посаджені рослини продуваються недостатньо, через що зростає ймовірність розвитку фітофторозу. Якісне підгортання призвести в даному випадку не вийде, тому багато бульби виявляться зеленими, а така картопля для їжі не придатна.

Оптимальним варіантом є посадка картоплі з відступом 90 см між рядами. У цьому випадку і підгортати простіше і бадилля працює на врожай краще. Майте на увазі, що чим посадковий матеріал крупніше, тим рідше потрібно проводити посадку. Яку б схему посадки ви не вибрали, садити картопляні бульби потрібно на одну і ту ж глибину, посадку виконувати рівними рядками, залишаючи під бульбами шар пухкого грунту. Все це сприяє створенню оптимального режиму для росту рослин.

При бажанні, під час посадки картоплі ви можете під кожну бульбу робити окрему лунку і заповнювати її добривом, золою і перегноєм, і тільки після цього опускати туди картоплину. Після укладання бульб лунки засипають землею, розрівнюючи її граблями.

Залишити відповідь