Що споживаємо та що купуємо? Пологівці, будьмо обачливими

Опубліковано в 12:21 Важливі, Новини, У Пологах    1 098

“Біля магазину Ластівка в районі мосту через залізницю, продають засолення – овочі, фрукти. Засолення в пластмасових відрах з кришкою. На ніч їх переносять в котельну. Відра брудні, кришки в попелі. Продавець знімає їх вранці та складає в ящик – верх кришки до її низу, а після торгівлі знову закриває відра. Ніхто кришки не миє, і не витирає. Продавець дуже скандальна жінка, на зауваження вкрила матами на всю вулицю. Кожного разу коли проходжу повз неї, чую як вона ображає покупців.”

Таке повідомлення отримали від пологівчанки, що впритул зіштовхнулася з грубістю та неохайністю продавця. Що ж виходить? Продавчиня й досі торгує продукцією сумнівної якості та хамить людям.

Чи має право жінка взагалі торгувати таким видом товару? З цим запитанням ми звернулися до начальника Держпродспоживслужби Віктора Поляка.

“Насправді, у цієї продавчині є дозвіл на торгівлю, виданий міською радою. Заборонити продаж продукції може лише поліція, і то за умови відсутності відповідних документів. Тому, маємо певну кругову поруку. В свою чергу, ми вже проводили цьогорічні рейди, в ході яких у цієї продавчині є попередження (з причини відсутності санітарної книжки). Щодо правил реалізації, то тут з нею було проведено ряд бесід. Рейди й надалі будуть проводитися, тому, якщо жінка не матиме повного пакета документів, торгувати їй буде заборонено.” – говорить Віктор Олександрович.

Оля Белименко

Відділ економічного розвитку і торгівлі Пологівської РДА інформує:

Наближається Пасха та травневі свята. Кожна родина прагне гідно зустріти їх. Ну і як без смачненького? Крім магазинів, люди вирушають на ринки, щоб купити «свіженьке», домашнє. Хай це буде і стихійний ринок, який давно вже став невід’ємним атрибутом нашого сьогодення.  Перед святами, на таких «ринках» особливо великий вибір сільськогосподарської продукції, тут і:  м’ясо, птиця, риба; різного роду копченості, паштети, кров’янка; молоко і молокопродукти; яйця; може бути навіть домашня випічка; консервація. Все те, що потребує особливих умов зберігання –  продається в більшості випадків з землі, крім цього, заборонена до реалізації продукція виготовлена в домашніх умовах.

Нагадуємо, що  якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без спецодягу, особові медичні книжки відсутні, порушується температурний режим реалізації, зберігання тощо). Продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших інстанцій. В разі отруєння продуктами з такого базару потерпілому не буде до кого пред’явити звинувачення.

З метою ліквідації осередків незаконної торгівлі у невстановлених місцях,  розпорядженням голови райдержадміністрації створено робочу групу з ліквідації незаконної торгівлі.  З питань  ліквідації незаконної торгівлі  можна звертатися на телефонну лінію за номером 2-27-25.

Забезпечити дієвий контроль за дотриманням вимог діючого законодавства при реалізації продукції та сировини, підконтрольній Держпродспоживслужбі, можливо лише на санкціонованих ринках.

Але хто б за це не відповідав, за своє здоров’я і здоров’я своїх рідних перш за все відповідаємо ми самі.

Коментарів: 3

  • Щось подібне діється й на Пологівській автостанції (автовокзалі). Кожного ранку жінка-продавець виставляє на стільцях, та дощатих піддонах під стінами будівлі свій товар товар: газовані напої, різного роду фасфуди як-то солоні горішки, сухарики, чипси, і таке інше… Справа навіть не в тому – є в неї санітарна книжка, та сертифікати на ті товари, чи дійсний термін реалізації та зберігання, чи відповідає така торгівля санітарним нормам чи ні – важливо те, що все те з дня у день, з неділі в неділю, а може й не один місяць, те все стоїть під прямим впливом сонячного проміння, та неодноразово піддається різким перепадам температур! Така сама картина у прилеглих до автовокзалу кіосках – товар виставляеться прямо за скло під дію сонячної радіації. Состерігаючи подібні картини не варто там купувати харчові продукти. Такі продавці не мають елементарних поннять у царині торгівлі продовольчими товарами! Адже термін придатності будь якого продукту залежить не так від дозвільного маркування на упаковці, як від умов його зберігання, та реалізації. Науку товарознавство ніхто не відміняв – при неправильному зберіганні, під дієї невідповідних зовнішніх чинників, концерванти, стабілізатори, барвники, емульгатори, та інші ЕЕ у сучасних харчах дуже швидко перетворюються на канцерогени! Загалом і інші товари які продають у районі автостанції, як то смажені пиріжки, біляші, чипси, і т.п., навряд чи можна назвати корисним та рекомендованим до вживання – радше умовно їстівним!

  • Та так,головне щоб були всі папери в нормі, а те шо, товар ,,дерьмо” то не важливо

  • Каждый день прохожу мимо этих продавцов, такого насмотрелся…. Товар падает на землю, а они его обратно в ведра. Антисанитария ужасная. Все грязные, хамовитые.

Залишити відповідь