
Що зроблено у Пологівській ОТГ протягом 2020-го (підсумки року)
За кілька тижнів завершиться 2020 рік. Він був дуже складним для всіх галузей та сфер життя Пологівської громади. Пандемія коронавірусу змінила звичний стан речей, змусила відмовитися від багатьох запланованих заходів. Що вдалося реалізувати протягом цього року, розповів голова Пологівської громади Юрій Коноваленко.
Чи вдалося виконати бюджет 2020 року?
Бюджет новоствореної громади на 2020 рік планувався з урахуванням нових доходів і видатків. По власних доходах було заплановано 180 млн грн. Згідно з прогнозом, бюджет був реальним до виконання. Але у зв’язку з тим, що з березня розпочався карантин, малі підприємства, підприємці на декілька місяців припинили свою діяльність. Через це бюджет втратив 4,5 млн грн. Крім того, через несплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб одного з підприємств нашої громади (кошти направлялися до районного бюджету) громада недоотримала ще 4,5 млн грн. Завдяки додатковим надходженням, які ми отримали протягом року, дефіцит бюджету до кінця року склав 8 млн грн. Не дивлячись на це, ми зуміли профінансувати всі основні статті видатків.
Повністю профінансовані галузі освіти, охорони здоров’я (навіть зі збільшеною часткою видатків), профінансована культура і всі основні заходи. Економію коштів ми отримали по енергоносіях, а також по видатках на розвиток – по міській раді та по проектам розвитку для подання на Державний фон регіонального розвитку, які планували завершити. Ці об’єкти не були профінансовані, але колапсу в складовій виконання бюджету не сталося. Всі соціальні зобов’язання нами дотримані.
Які проєкти комунальної сфери були реалізовані за 2020 рік?
Попри те, що кошти надходили до бюджету несвоєчасно та не в повному обсязі, нам вдалося реалізувати всі проєкти, які були заплановані в плані ремонту доріг, тротуарів. Це стосується не тільки міських доріг, але й доріг на територіях старостинських округів, на кожну з яких було виділено по 500 тис. грн для виконання робіт. Всього було витрачено майже 8 млн грн.
Це різні варіанти робіт. Наприклад, капітальний ремонт – асфальтове покриття дороги на Циганський виселок. Вартість робіт склала майже 900 тис. грн. Це ремонт ділянки дороги від вул. Ломоносова і майже до моста по вул. Богдана Хмельницького. Відремонтовані зливові водовідведення та постелене асфальтове покриття на перехрестях, які примикають до вул. Щасливої на Червоному виселку. Також асфальтове покриття постелене по пров. Патона та на частині вул. Запорізькій. Були виконані та білі варіанти робіт, наприклад по вул. Червоній. На території старостинських округів виконані роботи з укладання асфальту по Семенівському СО, на територіях Інженерненського та Басанського СО – по декілька вулиць з білим варіантом.
Якщо раніше ми витрачали 7 млн грн тільки на ремонт міських вулиць, у цьому році ми витратили такі ж кошти на всі території. На наступний рік нам надійде приблизно така ж сума від акцизу і ми їх будем планувати на всі території. З’являтимуться додаткові кошти, будемо додавати там, де є потреба.
В цьому році ми придбали в лізинг необхідну техніку – автомобіль МАЗ, який дозволяє сьогодні перевозити вантажі на великі відстані. Придбано також машину для ямкового ремонту, що дозволило нам в другій половині року здійснити ямковий ремонт доріг не тільки по місту, але й на території старостинських округів.
З яким результатом закінчує рік ГКП ВКГ «Міськводоканал»?
Коштом міського бюджету нам вдалося фінансово підтримати підприємство. Сьогодні воно не має значних боргів за електроенергію, ми фінансово допомогли працівникам з виплатою заробітної плати, оскільки видатки підприємства не покриваються їхніми доходами.
Одним із масштабних заходів у цій сфері став проєкт з переведення на диспетчеризацію всіх систем управління водозабезпечення і водовідведення. За цей рік розроблено проєкти на встановлення на кожній свердловині централізованого управління системи роботи. Тобто сьогодні на кожній станції знезалізнення води, станції КНС будуть встановлені пульти управління, за допомогою них диспетчер контролюватиме ситуацію і буде оперативніше реагувати на пориви водоводів. Це дозволить зменшити видатки на заробітну плату. З міського бюджету на цей захід витрачено майже 200 тис. грн.
Цього року ми також завершили будівництво та ввели в експлуатацію водоводи в селі Інженерному та в селі Басань. В Інженерному було заплановано приєднати більш як 90 осіб. В Басані вже приєднався дитячий садок та декілька абонентів. Щодо водоводу в селі Новофедорівка, він разом зі свердловиною буде переданий на утримання ГКП ВКГ «Міськводоканал», з яким мешканці села укладуть договори на споживання води. За рахунок коштів абонентів придбано лічильники та опорну арматуру, силами водоканалу розпочалося встановлення лічильників. Сподіваюся, до весни всі роботи будуть завершені.
В цьому році громада збільшилась на 5 старостинських округів. Що це значить для громади?
По-перше, що всі жителі громади будуть жити в одних умовах – економічних, соціальних, фінансових. Тобто всі установи, які ми до себе забираємо на баланс, заклади освіти, культури, всі вони будуть знаходитися в рівних умовах – тобто рівень оплати праці, соціального забезпечення буде для всіх однаковим. По-друге, якби не підвищення з 1 січня мінімальної заробітної плати на 20%, коштів бюджету вистачило б і на розвиток громади. Сьогодні ми стоїмо на порозі прийняття бюджету громади на 2021 рік, на жаль, всі ті кошти, які ми могли акумулювати на розвиток громади, сьогодні ми змушені направити на виконання функцій з утримання закладів, установ, тобто фактично на виплату заробітної плати. Міська рада приймає на баланс всі установи, тому вони мають функціонувати, адже ми маємо зберегти ту соціальну сферу, яка працювала і надавала послуги. Спираючись на це, я поки що не беруся говорити про те, що у 2021 році ми здійснимо прорив в частині розвитку. Але, якщо ми витримаємо наступний рік, утримаємо наші заклади установи, тоді вже можемо говорити про розвиток та плани на майбутній 2022-й. Свій величезний вплив знову ж таки матиме коронавірус.
Які проблеми на територіях старостинських округів Ви бачите сьогодні?
Кожна територія має свої більші чи менші проблеми, які характерні саме для неї. Проблемним залишається стан доріг, які не тільки з’єднують території, але й проходять через них, однак не знаходяться на утриманні громади. Так, якщо ми говоримо про Тарасівку, то забезпечення водою і ремонт дороги є проблемами цієї території. Тут також немає дитячого садочка. Басанський дитсадок сьогодні буде покривати цю частину. В Басані – це також дорога через село і на Семенівку. Вона належить ДП «Місцеві дороги» і ми жодним чином не можемо вплинути на рішення щодо її відновлення, лише наполегливо пишемо листи з проханням хоч десь провести ремонт. А ось дорога через Костянтинівку, Решетилівське більш-менш відремонтована, але це не значить, що на цій території немає проблемних питань. Одним із них є забезпечення ефективного функціонування школи та дошкільного закладу.
Для Вербівської території та не тільки для неї дуже актуальною є проблема аптек. Ми протягом року активно боролися за відкриття Семенівської аптеки. Це було важко зробити з різних причин, в тому числі із законодавчих. Наступний крок – відкриття аптек на територіях Вербівського, Тарасівського, Костянтинівського старостинських округів. Не менше потребують аптеку мешканці вул. Східної, Кагаліну. Ми будемо активно займатися цим питанням, спілкуватися з підприємцями. Проблем на кожній території вистачає.
Тому, формуючи бюджет на наступний рік, ми розуміємо що на кожну територію нам треба передбачити кошти на ремонт доріг, вулиць місцевого значення, на утримання будинків, комунальних служб. Відзначу, що протягом року в процесі роботи ситуації можуть змінитися. Якійсь території треба буде виділити більше коштів, якась потребуватиме меншої суми. Всі плани, які стоять перед нами, не тільки на 2021 рік, а як мінімум на 5 років.
Хочу зазначити, що в цьому році ми разом з медичними закладами гідно вистояли в боротьбі з коронавірусом, незважаючи на труднощі та велику кількість хворих. Кошти виділялися і з міського бюджету, значну підтримку надали депутати, підприємці, підприємства громади. Величезну роботу провели наші медичні заклади.
Як Ви говорили, плани намічені на 5 років вперед. Поділіться найближчими – на 2021 рік.
Я вважаю, що 2021 рік для нас буде більше організаційним. Нам треба, щоб території наших старостинських округів влилися в громаду, ми маємо відпрацювати єдині підходи. Ми затвердили Стратегію розвитку Пологівської міської об’єднаної територіальної громади до 2027 року. В неї тепер потрібно ввести і наші 5 старостинських округів. Міська рада бере участь в багатьох грандових програмах, щоб скоригувати нашу стратегію розвитку і за нею рухатися. Всупереч труднощам, ми обов’язково продовжимо реалізовувати проєкти в рамках Громадського бюджету і ті зобов’язання, які ми взяли в напрямку стратегічного розвитку, як в частині дозвілля, так і в частині інфраструктурної мережі.
Інформація з сайту Пологівської міськради
Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]
Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]
Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]
Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]
Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]
В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]
Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]
Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]
Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]
До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]
До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]
Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]