Що зроблено у Пологівській ОТГ протягом 2020-го (підсумки року)

За кілька тижнів завершиться 2020 рік. Він був дуже складним для всіх галузей та сфер життя Пологівської громади. Пандемія коронавірусу змінила звичний стан речей, змусила відмовитися від багатьох запланованих заходів. Що вдалося реалізувати протягом цього року, розповів голова Пологівської громади Юрій Коноваленко.

Чи вдалося виконати бюджет 2020 року?
Бюджет новоствореної громади на 2020 рік планувався з урахуванням нових доходів і видатків. По власних доходах було заплановано 180 млн грн. Згідно з прогнозом, бюджет був реальним до виконання. Але у зв’язку з тим, що з березня розпочався карантин, малі підприємства, підприємці на декілька місяців припинили свою діяльність. Через це бюджет втратив 4,5 млн грн. Крім того, через несплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб одного з підприємств нашої громади (кошти направлялися до районного бюджету) громада недоотримала ще 4,5 млн грн. Завдяки додатковим надходженням, які ми отримали протягом року, дефіцит бюджету до кінця року склав 8 млн грн. Не дивлячись на це, ми зуміли профінансувати всі основні статті видатків.

Повністю профінансовані галузі освіти, охорони здоров’я (навіть зі збільшеною часткою видатків), профінансована культура і всі основні заходи. Економію коштів ми отримали по енергоносіях, а також по видатках на розвиток – по міській раді та по проектам розвитку для подання на Державний фон регіонального розвитку, які планували завершити. Ці об’єкти не були профінансовані, але колапсу в складовій виконання бюджету не сталося. Всі соціальні зобов’язання нами дотримані.

Які проєкти комунальної сфери були реалізовані за 2020 рік?
Попри те, що кошти надходили до бюджету несвоєчасно та не в повному обсязі, нам вдалося реалізувати всі проєкти, які були заплановані в плані ремонту доріг, тротуарів. Це стосується не тільки міських доріг, але й доріг на територіях старостинських округів, на кожну з яких було виділено по 500 тис. грн для виконання робіт. Всього було витрачено майже 8 млн грн.

Це різні варіанти робіт. Наприклад, капітальний ремонт – асфальтове покриття дороги на Циганський виселок. Вартість робіт склала майже 900 тис. грн. Це ремонт ділянки дороги від вул. Ломоносова і майже до моста по вул. Богдана Хмельницького. Відремонтовані зливові водовідведення та постелене асфальтове покриття на перехрестях, які примикають до вул. Щасливої на Червоному виселку. Також асфальтове покриття постелене по пров. Патона та на частині вул. Запорізькій. Були виконані та білі варіанти робіт, наприклад по вул. Червоній. На території старостинських округів виконані роботи з укладання асфальту по Семенівському СО, на територіях Інженерненського та Басанського СО – по декілька вулиць з білим варіантом.

Якщо раніше ми витрачали 7 млн грн тільки на ремонт міських вулиць, у цьому році ми витратили такі ж кошти на всі території. На наступний рік нам надійде приблизно така ж сума від акцизу і ми їх будем планувати на всі території. З’являтимуться додаткові кошти, будемо додавати там, де є потреба.

В цьому році ми придбали в лізинг необхідну техніку – автомобіль МАЗ, який дозволяє сьогодні перевозити вантажі на великі відстані. Придбано також машину для ямкового ремонту, що дозволило нам в другій половині року здійснити ямковий ремонт доріг не тільки по місту, але й на території старостинських округів.

З яким результатом закінчує рік ГКП ВКГ «Міськводоканал»?
Коштом міського бюджету нам вдалося фінансово підтримати підприємство. Сьогодні воно не має значних боргів за електроенергію, ми фінансово допомогли працівникам з виплатою заробітної плати, оскільки видатки підприємства не покриваються їхніми доходами.

Одним із масштабних заходів у цій сфері став проєкт з переведення на диспетчеризацію всіх систем управління водозабезпечення і водовідведення. За цей рік розроблено проєкти на встановлення на кожній свердловині централізованого управління системи роботи. Тобто сьогодні на кожній станції знезалізнення води, станції КНС будуть встановлені пульти управління, за допомогою них диспетчер контролюватиме ситуацію і буде оперативніше реагувати на пориви водоводів. Це дозволить зменшити видатки на заробітну плату. З міського бюджету на цей захід витрачено майже 200 тис. грн.

Цього року ми також завершили будівництво та ввели в експлуатацію водоводи в селі Інженерному та в селі Басань. В Інженерному було заплановано приєднати більш як 90 осіб. В Басані вже приєднався дитячий садок та декілька абонентів. Щодо водоводу в селі Новофедорівка, він разом зі свердловиною буде переданий на утримання ГКП ВКГ «Міськводоканал», з яким мешканці села укладуть договори на споживання води. За рахунок коштів абонентів придбано лічильники та опорну арматуру, силами водоканалу розпочалося встановлення лічильників. Сподіваюся, до весни всі роботи будуть завершені.

В цьому році громада збільшилась на 5 старостинських округів. Що це значить для громади?
По-перше, що всі жителі громади будуть жити в одних умовах – економічних, соціальних, фінансових. Тобто всі установи, які ми до себе забираємо на баланс, заклади освіти, культури, всі вони будуть знаходитися в рівних умовах – тобто рівень оплати праці, соціального забезпечення буде для всіх однаковим. По-друге, якби не підвищення з 1 січня мінімальної заробітної плати на 20%, коштів бюджету вистачило б і на розвиток громади. Сьогодні ми стоїмо на порозі прийняття бюджету громади на 2021 рік, на жаль, всі ті кошти, які ми могли акумулювати на розвиток громади, сьогодні ми змушені направити на виконання функцій з утримання закладів, установ, тобто фактично на виплату заробітної плати. Міська рада приймає на баланс всі установи, тому вони мають функціонувати, адже ми маємо зберегти ту соціальну сферу, яка працювала і надавала послуги. Спираючись на це, я поки що не беруся говорити про те, що у 2021 році ми здійснимо прорив в частині розвитку. Але, якщо ми витримаємо наступний рік, утримаємо наші заклади установи, тоді вже можемо говорити про розвиток та плани на майбутній 2022-й. Свій величезний вплив знову ж таки матиме коронавірус.

Які проблеми на територіях старостинських округів Ви бачите сьогодні?
Кожна територія має свої більші чи менші проблеми, які характерні саме для неї. Проблемним залишається стан доріг, які не тільки з’єднують території, але й проходять через них, однак не знаходяться на утриманні громади. Так, якщо ми говоримо про Тарасівку, то забезпечення водою і ремонт дороги є проблемами цієї території. Тут також немає дитячого садочка. Басанський дитсадок сьогодні буде покривати цю частину. В Басані – це також дорога через село і на Семенівку. Вона належить ДП «Місцеві дороги» і ми жодним чином не можемо вплинути на рішення щодо її відновлення, лише наполегливо пишемо листи з проханням хоч десь провести ремонт. А ось дорога через Костянтинівку, Решетилівське більш-менш відремонтована, але це не значить, що на цій території немає проблемних питань. Одним із них є забезпечення ефективного функціонування школи та дошкільного закладу.

Для Вербівської території та не тільки для неї дуже актуальною є проблема аптек. Ми протягом року активно боролися за відкриття Семенівської аптеки. Це було важко зробити з різних причин, в тому числі із законодавчих. Наступний крок – відкриття аптек на територіях Вербівського, Тарасівського, Костянтинівського старостинських округів. Не менше потребують аптеку мешканці вул. Східної, Кагаліну. Ми будемо активно займатися цим питанням, спілкуватися з підприємцями. Проблем на кожній території вистачає.

Тому, формуючи бюджет на наступний рік, ми розуміємо що на кожну територію нам треба передбачити кошти на ремонт доріг, вулиць місцевого значення, на утримання будинків, комунальних служб. Відзначу, що протягом року в процесі роботи ситуації можуть змінитися. Якійсь території треба буде виділити більше коштів, якась потребуватиме меншої суми. Всі плани, які стоять перед нами, не тільки на 2021 рік, а як мінімум на 5 років.

Хочу зазначити, що в цьому році ми разом з медичними закладами гідно вистояли в боротьбі з коронавірусом, незважаючи на труднощі та велику кількість хворих. Кошти виділялися і з міського бюджету, значну підтримку надали депутати, підприємці, підприємства громади. Величезну роботу провели наші медичні заклади.

Як Ви говорили, плани намічені на 5 років вперед. Поділіться найближчими – на 2021 рік.
Я вважаю, що 2021 рік для нас буде більше організаційним. Нам треба, щоб території наших старостинських округів влилися в громаду, ми маємо відпрацювати єдині підходи. Ми затвердили Стратегію розвитку Пологівської міської об’єднаної територіальної громади до 2027 року. В неї тепер потрібно ввести і наші 5 старостинських округів. Міська рада бере участь в багатьох грандових програмах, щоб скоригувати нашу стратегію розвитку і за нею рухатися. Всупереч труднощам, ми обов’язково продовжимо реалізовувати проєкти в рамках Громадського бюджету і ті зобов’язання, які ми взяли в напрямку стратегічного розвитку, як в частині дозвілля, так і в частині інфраструктурної мережі.

Інформація з сайту Пологівської міськради

Схожі публікації
25.09.2022

Служба безпеки перехопила документи російських загарбників, які регламентують організацію фейкового референдуму рф на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Згідно з отриманими матеріалами, встановлено особи більше 1 тис. російських силовиків, яких […]

15.09.2022

За даними слідства, 19-річна мешканка тимчасово окупованої території Пологівського району на початку червня 2022 року добровільно погодилась на пропозицію представників ФСБ РФ допомагати їм у проведенні підривної діяльності проти України. […]

13.09.2022

Судитимуть чотирьох бойовиків «ДНР», які брали участь у боях проти ЗСУ з метою захоплення Запорізької області. Прокурори Запорізької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно 4-х громадян України. Їм […]

07.09.2022

Те, що сьогодні вчинили рашисти на території Пологівського району нічим іншим не назвеш як відверте вбивство. Вони обстріляли мирних жителів, які були у черзі за гуманітарною допомогою. Про це повідомив […]

07.09.2022

Рашисти повісили на освітній заклад свою ганчірку і “звітують” про завезені російські підручники. На рашистському відео, жіночка на підборах починає мову нашим звичним суржиком: “Так, нада тепер просить…”, а далі, […]

07.09.2022

У Запорізькій ОВА відбулася робоча нарада з вирішення проблемних питань медичних закладів Пологівського району під керівництвом голови РДА Артура Крупського. До наради долучилися заступник очільника ЗОВА Віталій Сиволап та директор […]

31.08.2022

Агресор знов атакував околиці міста Запоріжжя, житлову та цивільну інфраструктуру Оріхова, Гуляйполя, Малої Токмачки. В результаті ворожого збройного нападу є поранені та загиблі. Минулої доби (30 серпня) поліція зареєструвала 25 […]

20.08.2022

Працівники поліції зареєстрували заяву від жителя області, який спілкуючись телефоном з невідомою особою, виконав запропоновані дії начебто для отримання додаткової разової виплати для ФОП. Натомість, з його банківських карток було […]

20.08.2022

1 вересня вже стартує новий 2022/2023 навчальний рік. Рік складний, рік під час дії воєнного стану у нашій рідній Україні. Зважаючи на безпекову ситуацію, в закладах освіти навчальний рік розпочнеться […]

20.08.2022

49-річний житель Запоріжжя вдарив жінку, вихопив у неї сумку та втік. Вчора, 19 серпня, близько 15:30 на спецлінію «102» надійшло повідомлення про пограбування жінки на одній із вулиць Шевченківського району. […]

17.08.2022

За даними слідства, 14-16 серпня збройні сили країни-агресора, нехтуючи нормами міжнародного гуманітарного права, здійснили обстріл із реактивних систем залпового вогню міста Оріхів. Загинула жінка, ще шестеро мирних жителів отримали поранення. […]

16.08.2022

Держава намагається максимально зберегти виплати, призначені сім’ї чи людині. Міністерство соціальної політики повідомляє: «Ті люди, які отримували пенсії на карти, виплати їм нараховуються. Там, де пенсіонери отримували пенсію через Укрпошту, […]