ШТРАФ ЗА ВИРУБКУ ЯЛИНОК – 1607 ГРИВЕНЬ

Опубліковано в 13:07 В Україні, Важливі, Новини    299

Незабаром до нас завітає Новий рік. За два тижні до нього в Пологах традиційно запрацює ялинковий базар. Люди за традицією почнуть купувати зелені деревця.

Державна екологічна інспекція в Запорізькій області розпочала операцію «Новорічна ялинка», яка проводиться з метою недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, притягнення до відповідальності винних осіб за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок.

Інспекцією підготовлено наказ для попередження та усунення порушень природоохоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок в передноворічний період 2018 року.

Згідно з наказом, створено оперативні рейдові групи, до складу яких входять державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, представники Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, лісової охорони. Оперативні рейдові групи перевірятимуть автодороги, залізничні вокзали, охорону лісових насаджень, пункти реалізації, а також неорганізовані та стихійні місця продажу новорічних ялинок. Особлива увага приділятиметься проведенню заходів з охорони хвойних насаджень від самовільних рубок на територіях лісових масивів, які межують з населеними пунктами, автодорогами, залізницями, особливо – на територіях природно-заповідного фонду.

Відпуск заготовлених ялинок дозволяється тільки за наявності на їх спилі (зрубі) або комлевому стесі відпускного (товарного) клейма з видачею супроводжуючих документів. Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по території області є товарно-транспортна накладна встановленого зразка з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 грн. до 170 грн. і на посадових осіб від 119 грн. до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП).

Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами:

в межах населених пунктів за дерево діаметром:
– до 6 см – 320 грн.;
– 6,1-10 см – 460 грн.;
– 10,1-14 см – 600 грн.;
– 14,1-18 см – 740 грн.;
– 18,1-22 см – 880 грн;

за межами населених пунктів за дерево діаметром:
– до 10 см – 173 грн;
– 10,1 – 14 см – 305 грн;
– 14,1 – 18 см – 783 грн;
– 18,1 – 22 см – 1607 грн.

Крім того, попереджаємо, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматись відповідними місцевими судами.

Підготовлено відділом економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації

1 коментар на “ШТРАФ ЗА ВИРУБКУ ЯЛИНОК – 1607 ГРИВЕНЬ

  • Перед святкуванням 2010 нового року до охорони новорічних ялинок було залучено 14 тисяч осіб, проведено 3900 рейдів, виявлено 8,5 тис. незаконно зрубаних ялинок, затримано 874 лісопорушника, сума накладених штрафів склала 782,2 тис. гривень, з яких сплачено 515 тис. грн., розмір відшкодованої шкоди сягнув 1966 тис. грн

Залишити відповідь