Сміттєзвалища мов хмарочоси: пологівці можуть зарадити ситуації

Опубліковано в 14:01 Актуально, В Україні, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні, Цікаво та корисно    360

Давня приказка зауважує, що не варто плювати у колодязь, з якого потім будеш пити.

На практиці людське єство доводить, що зазвичай все так і відбувається.

Кількість неутилізованого сміття, що потрапляє до навколишнього середовища, неспроможність державних інституцій впоратися із проблемою, споживацьке ставлення до природи пророкують нашим дітям і нащадкам життя на засміченій планеті.

Люди зайшли настільки далеко, що почали засмічувати океани і відкритий космічний простір залишками своєї техногенної діяльності.

Все пізнається у порівнянні, отже, маємо декілька цікавих фактів.

За інформацією порталу argumentua.com, щороку, за офіційними даними, українці продукують 11 млн. тонн сміття – приблизно по 300 кг на людину.

В країні перероблюють лише 3% відходів, тож, майже все сміття в Україні захоронюється на звалищах. Звичним явищем стали «прикрашені» целофаном дерева, лани, а також летючі пакети і папірці.

Уявити все накопичене в Україні сміття можна так – це 14 тисяч футбольних полів, на яких стоять 500 пірамід Хеопса.

За даними з Мінекології, Мінрегіонбуду і екологів, площа всіх сміттєзвалищ України становить понад 10 тис. га, а об’єм сміття – близько 1,2 км кубічних.

Кількість українського сміття в багатоповерхівках та пірамідах Хеопса

За даними Міненергобуду об`єм всього українського сміття – 1267 млн. кубометрів. Якщо врахувати, що об`єм піраміди Хеопса становить 2,5 млн. м3, об`єм сміття у загальноукраїнському масштабі дорівнює 506-ти пірамідам Хеопса.

Найгірше те, що сміттєві піраміди щороку зростають – захоронюється 94% від загальної кількості відходів, 2% спалюється, ще 3% перероблюється.

Вивозиться сміття на п’ять тисяч легальних полігонів, і ще близько 30 тисяч стихійних сміттєвих звалищ щороку з`являється по всій території держави.

Гори сміття висотою у 20-поверховий будинок, що займають площу 50 футбольних полів – це реально існуючий полігон для відходів у Грибовичах під Львовом, який вважається одним з найбільших у Європі.

Грибовицьке сміттєзвалище, світлина порталу argumentua.com

Яка ситуація в Пологівському районі?

Відповідно до інформаційно-аналітичного огляду про стан довкілля в Запорізькій області за минулий рік, загальна кількість централізованих полігонів промислових відходів, непридатних хімічних засобів захисту рослин у Пологівському районі становить 7, 4 з яких не відповідають екологічним і санітарним нормам.

В районі діє єдиний полігон твердих побутових відходів, який відповідає екологічним і санітарним нормам.

Протягом 2018 року на Пологівщині виявлено та ліквідовано 12 несанкціонованих сміттєзвалищ.

Сумарна площа ліквідованих звалищ склала 0,287 гектар з об`ємом відходів 4,2 тонни.

Кількість непридатних пестицидів, що зберігаються у 3-х складських приміщеннях, становить 150,415 тон. Раніше в районі існувало 7 таких складів для зберігання відходів агропромислової діяльності, та на даний час 4 з них є зруйнованими.

Всі розуміють, що стихійних сміттєзвалищ набагато більше, аніж про це говорить офіційна статистика. Майже в усіх селах району населення позбавляється від твердих побутових відходів шляхом викидання їх у балки, байраки, лісові насадження, водойми.

Для боротьби зі стихійними звалищами у Мінекології створили інтерактивну мапу: ecomapa.gov.ua.

За допомогою даного ресурсу користувачі можуть зробити звернення, вказавши місце розташування стихійного сміттєзвалища, та додати відповідні світлини.

В подальшому, можна перевіряти стан звернення і виконання робіт.

Скориставшись мапою, ми побачимо, що на даний час по Пологівському району активні 3 звернення із ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

Відображення кількості звернень громадян в районі на інтерактивні мапі

Змінивши шар «відображення звернень громадян» на шар «реєстр місць видалення відходів», бачимо, що такі місця позначені на околицях сіл Тарасівка, Басань, Григорівка, Семенівка.

Відображення місць видалення відходів в районі на інтерактивній мапі

Кожен небайдужий пологівець може зарадити поширенню стихійних сміттєзвалищ, додавши інформацію на інтерактивну мапу. Та цього замало. Жодні міри й інтерактивні мапи не допоможуть, якщо населення цілеспрямовано засмічуватиме територію, на якій проживає.

Варто пам`ятати, що період розкладу деяких речовин набагато більший, аніж наше життя, тож, лише від нас залежить що отримають нащадки у спадок – чисту землю, чи брудний смітник.

Інфографіка “Термін розкладання відходів”

Залишити відповідь