Смог над Пологівщиною, й не тільки. В чому причина? 📷📹

Опубліковано в 14:50 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні    2 561

Сьогодні наш район та сусідні накрило незрозумілою димовою завісою, у повітрі відчувається різкий запах, а після кількох хвилин перебування на вулиці – легке запаморочення та головний біль.

 

Офіційних коментарів від місцевих екологів, та інших відповідальних осіб нам дістати не вдалось. Тож, звертаємось до інших джерел інформації.

І маємо таке:

1-ша версія:

Сьогодні на Запоріжсталі сталась аварія, вибухнула доменна піч, в результаті чого – потужний викид у повітря.

2 версія:

До Запорізької області “прийшла” та сама хмара з Чорнобиля. В Житомирській області вчора було зареєстровано 48 пожеж в екосистемах, зокрема палав один з мікрорайонів. І сильний вітер приніс наслідки пожеж до Запорізької області.

У той же час на сайті Запорізької ОДА пишуть:

“Сьогодні у Запоріжжі та близьких до обласного центру територій стоїть густий дим та відчутний запах гару. Вчора у Головному управлінні ДСНС в області публікували попередження про високу пожежну небезпеку (4-й клас) упродовж 17-19 квітня на території області.

Як повідомили  у Головному управлінні ДСНС у Запорізькій області, з 10-ї ранку в оперативно-координаційний центр по лініях «101» та «112» почали надходити повідомлення про задимлення атмосферного повітря у різних районах м. Запоріжжя та Запорізького району.

Для проведення розвідки та виявлення осередків задимлення у різних напрямках було направлено п’ять одиниць техніки та 20 чоловік особового складу. Рятувальники провели моніторинг та осередків задимлення не виявили. Інформація про задимлення була надана у лабораторний центр для проведення замірів повітря. На даний час на території області надзвичайних ситуацій, які могли б призвести до задимленості атмосферного повітря такого масштабу, не зареєстровано. Підрозділи ДСHС знаходяться у місцях дислокації та готові до дій за призначенням.

Варто зазначити, що радіаційний фон у м. Запоріжжя складає 0,10 мкЗв/год, що є у межах норми.

У Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України повідомляють, горіння лісів у зоні відчуження Чорнобильської АЕС не впливає на стан радіоактивності на території Запорізької області.

Спеціалісти провели перші дослідження атмосферного повітря в період з 10:58 – до 11:50 за адресою м. Запоріжжя, вул. Казака Бабури, район будинків 18, 20. Результати свідчать про перевищення у 2,9 рази гранично допустимої концентрації вмісту сірковуглецю в атмосферному повітрі населених місць. Зафіксовано також: концентрація пилу РМ2,5 – 146 мкг/м3 (рекомендована ВООЗ безпечна середньодобова концентрація пилу РМ2,5 – 25,0 мкг/м3); та концентрація пилу РМ10 – 170 мкг/м3 (рекомендована ВООЗ безпечна середньодобова концентрація пилу РМ10 – 50,0 мкг/м3).

Результати щоденного радіаційно-гігієнічного моніторингу гамма-фону території в контрольній точці становлять 0,12 мкЗв/год, що не перевищує показники багаторічних спостережень в цьому місці. Доза опромінення від перебування на вулиці при таких рівнях гамма-фону не перевищує 1 мЗв/рік та не створює небезпеки для населення області.

Структурні підрозділи облдержадміністрації перебувають на прямому зв’язку із районними адміністраціями, щоб оперативно отримувати інформацію про можливі загоряння чи задимлення.”

Сподіваємось, що відповідальні особи нашого міста, району зважаться все ж прокоментувати ситуацію і надати офіційне роз’яснення ситуації публічно. Адже паніка серед населення й без того не вщухала.

Ми маємо знати чи є у цьому небезпека для нашого населення!

Залишити відповідь