Сьогодні 80-та річниця від дня народження Володимира Висоцького

Опубліковано в 14:25 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У світі, Цікаво та корисно    510

Сьогодні виповнюється 80 років від дня народження відомого поета, виконавця авторських пісень, кіноактора та актора театру Володимира Висоцького.

За своє життя Володимир Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, поему для дітей, з великим успіхом гастролював у СРСР та за кордоном; самостійно й у співавторстві створив кілька прозаїчних творів.

В якості актора Висоцький зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема «Місце зустрічі змінити не можна», «Вертикаль»). Також він був учасником постійної трупи театру Драми і комедії на Таганці.

Володимир Висоцький особливо прославився виконанням своїх авторських пісень під акустичну гітару. У роки суворої цензури він зачіпав цілу низку заборонених тем, через що і сам багато в чому був під забороною, – в радянські часи його записи розповсюджувалися майже виключно на магнітоальбомах, йому забороняли зніматися у багатьох фільмах, навіть виїзд за кордон став можливим тільки завдяки активним діям дружини – французької актриси Марини Владі.

Зокрема, Висоцький взяв участь у створенні 11 радіоспектаклів (в тому числі «Мартін Іден», «Кам’яний гість», «Незнайомка», «За Бистрянським лісом»).

У роки суворої цензури Висоцький торкався цілої низки заборонених тем, через що й сам багато в чому був під забороною, але, попри всі обмеження, популярність митця була й залишається донині феноменальною. Це обумовлюється його людською харизмою, масштабністю особистості, поетичним даром, унікальністю виконавської майстерності, граничною щирістю, волелюбністю, енергетикою виконання пісень і ролей, точністю розкриття пісенних тем і втілення образів.

Перший в Україні памятник Володимиру Висоцькому було встановлено 20 січня 1998 року в Маріуполі біля Будинку Зв’язку, на честь 60-річчя відомого поета, музиканта і актора. Другий памятник було відкрито в Харкові біля місця останнього українського концерту Висоцького у Палаці Спорту.

Залишити відповідь