Сьогодні зупинилось життя почесного громадянина Поліг та відомої людини

Опубліковано в 17:25 Новини, У Пологах    727

Сьогодні, у віці 88 років помер Герой України, відомий уродженець міста Пологи Віталій Антонович Сацький, інформацію про смерть якого було опубліковано прес-службою Запорізької міської ради.

Віталій Сацький відомий тим, що 26 років поспіль очолював металургійний завод «Запоріжсталь», пішовши з посади у віці 82 років після придбання заводу Ринатом Ахметовим. Доречі, екс-директор заводу «Запоріжсталь» за версією журналу Forbes знаходився у списку найбагатших людей України: його статки оцінюються у 128 мільйонів доларів.

В.А. Сацький народився 22 квітня 1930 року в м. Пологи, де і промайнуло його дитинство. Загальну освіту він отримав по закінченні СШ № 75 (нині ЗОШ № 4).

Далі, він закінчив Дніпропетровський металургійний інститут, за роки навчання в якому  двічі проходив практику на «Запоріжсталі». Після закінчення інституту отримав розподіл на металургійний комбінат «Криворіжсталь», де пройшов шлях від вальцювальника до головного інженера заводу. З 1980 року він обіймав посаду директора Всесоюзного науково-дослідницького проектно-конструкторського інституту механізації робіт в чорній металургії м. Дніпропетровськ, а з 1983 по 1986 рр. – начальника Республіканського промислового об’єднання металургійних підприємств «Укрметалугпром» (м. Дніпропетровськ). З січня 1986 року Віталій Антонович – генеральний директор Запорізького державного металургійного комбінату «Запоріжсталь». На рідному підприємстві його називають директором-легендою.

Віталій Антонович є кандидатом технічних наук (1986 р.), доктором філософії в технічних науках (1996 р.), автором понад 120 наукових праць, зокрема монографії «Експлуатація безперервних дрібносортних станів» та 132 авторських свідоцтв на винаходи. Він – «Заслужений металург України» (1975 р.), має звання академіка Академії гірничих наук України (1993 р.), академіка Академії інженерних наук України (1994 р.), лауреат Державної премії України в області науки і техніки (1970, 2001 рр.); був Народним депутатом України, депутатом Запорізької обласної ради, членом комісії з питань розвитку базових галузей народного господарства. Також, він є автором понад 200 наукових праць.

У 1999 році Віталію Антоновичу (на даний час єдиному відомому нам земляку) присвоєно почесне звання Герой України із врученням ордена Держави; має також численні нагороди, серед яких відзнака Президента України «Герой України», з врученням ордена Держави за визначні трудові досягнення у розвитку металургійної промисловості України, Орден князя Ярослава Мудрого V ст. за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної металургійної промисловості, Ордени за заслуги І та ІІ ступенів. Віталій Сацький є Почесним громадянином одразу двох міст – м. Запоріжжя та м. Пологи. У 2002 році на фасаді будівлі Пологівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 було відкрито меморіальну дошку видатному земляку, випускнику цієї школи.

На честь відомого земляка названо одну з вулиць міста – ім. Героя України   В.А. Сацького.

Новинний портал “ПІК” висловлює слова співчуття на адресу рідних та близьких Віталія Антоновича Сацького. Пологівщина пам’ятатиме почесних людей! Вічна пам’ять та глибока шана земляку!

ЄГОР КУРНОСОВ

Автобіографічні дані надані Пологівським районним краєзнавчим музеєм

Залишити відповідь