Стань наставником для дитини з інтернату!

Опубліковано в 17:03 Важливі, Новини, У районі    440

Чи знає звичайний громадянин  чим він буде займатися завтра, де сплатити за комунальні послуги, де взяти довідку про склад сім’ї, тощо? Звісно що знає, а якщо і ні, то знає де взяти інформацію для того щоб задовольнити свої потреби. Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, які проживають в інтернатах на відміну від інших людей не пристосовані до дорослого життя поза межами закладу. Загалом, виховання в таких закладах дещо суперечить ідеї формування самостійної особистості, незалежно від волі та добрих намірів керівництва і персоналу закладу. Адже чи то дитина, чи то молода людина яка виховується в інтернатному закладі завжди перебуває у підпорядкуванні, залежності від дорослих, які несуть за неї юридичну відповідальність, не може діяти без їх дозволу. Тому зусилля педагогів закладу спрямовані переважно на  виховання дисциплінованості, слухняності та розвиток пізнавальної сфери особистості. Це, безперечно важливо для будь-якої людини, але розвиненість лише цих якостей не забезпечить успішної соціалізації вчорашнього випускника.

Саме тому в нашій країні активно пропагується послуга наставництва. Хто такий наставник – це повнолітній член сім’ї, який для дитини-сироти не вчитель, не спонсор, а насамперед друг, який раз на тиждень навідується до дитини, яка перебуває в інтернатному закладі, може вислухати , дати пораду, бути прикладом і всим цим сприяти у підготовці дитини до самостійного життя. Адже як показує статистика діти з інтернатів здебільшого не доживають до 30 років, потрапляють в погані компанії, зловживають алкоголем, приймають наркотики, внаслідок чого набувають соціально-небезпечних хвороб, і тільки 10 % зі 100 живуть нормальним суспільним життям, здобувають вищу освіту, будують власні родини.

Закликаємо всіх хто має бажання витратити кілька годин на тиждень задля того,щоб змінити на краще цю сумну статистику й зруйнувати стереотип «про дітей з інтернату». Адже сьогоднішні випускники інтернат них закладів завтра стануть нашими сусідами, одногрупниками наших дітей в навчальних закладах, колегами по роботі, тощо. Не треба думати, що їх проблеми нас не торкнуться. Ми всі громадяни однієї країни, і наші сьогоднішні здобутки  завтра відобразяться на благополуччі наших нащадків. Добрі справи насправді легко робити. Можливо, ставши наставником ви також отримаєте нового друга,  який буде вдячним вам за те,що ви в тяжкий для нього час простягнули руку допомоги.

Тих хто зацікавився послугою наставництва та бажає докладніше про неї дізнатися чекаємо за адресою: м. Пологи , вул. Державна  75 «Будинок побуту» ІІ поверх або за телефоном 066-574-13-62.

За інформацією Пологівського РЦСССДМ

Залишити відповідь