Стоматологію у Пологах закривають?

Опубліковано в 8:35 Важливі, Новини, У Пологах    3 814

У понеділок, 24 січня, міський голова Юрій Коноваленко разом зі своїм заступником Сергієм Колісником зустрівся з працівниками КУ «Пологівська районна стоматологічна поліклініка» ПМР. Тема зустрічі – функціонування стоматологічної поліклініки у новому році.

Під час зустрічі міський голова окреслив головні тези роботи установи, сьогоднішні виклики, які постали перед засновниками, тобто міською радою, та самим колективом.

Про це йдеться на сайті Пологівської міськради

Про що говорив міський голова.

По-перше. Попри періодичні звернення мешканців сусідніх громад Пологівського району про те, що, мовляв, стоматологічна поліклініка є районною, тому має їх безкоштовно обслуговувати, варто наголосити: КУ «Пологівська районна стоматологічна поліклініка» є установою Пологівської міської територіальної громади та утримується за рахунок її бюджету. Обслуговування жителів громади є першочерговим.

Минулого року Воскресенська та Федорівська громади частково виділяли кошти на спільне утримання установи, а отже в стоматполіклініці обслуговували жителів й цих двох громад. Пологівська міська рада звернулася до Воскресеньської і Федорівської сільських рад з проханням спільно утримувати стоматологічну поліклініку і в 2022 році. Однак отримала відмову. Натомість сусідні громади запропонували надати перелік платних послуг, якими б вони могли скористатися.

Враховуючи це, з 1 січня 2022 року прийом пацієнтів, які проживають на території Воскресенської та Федорівської громад тимчасово припинений, за виключенням осіб, які працюють в установах, на підприємствах, що розташовані на території Пологівської міської територіальної громади та надають підтверджуючий документ про місце роботи. При цьому дітей з Воскресенки та Федорівки стоматологи прийматимуть.

По-друге. Чутки про закриття стоматологічної поліклініки не відповідають дійсності. Наскільки громада спроможна утримувати поліклініку? Це вже інше питання. КУ «Пологівська районна стоматологічна поліклініка» ПМР – це єдина медична установа області, яка працює в режимі комунальної установи і не має контракту з НСЗУ. Тобто, фактично Міністерство охорони здоров’я та НСЗУ не бачать заклад в своєму полі зору, значить гроші установа від держави не отримує. Сьогоднішня ситуація з підвищенням майже вдвічі вартості електроенергії, газу, зарплати медичним працівникам примушує йти на зміни.

А саме: за дорученням депутатів міської ради, головний лікар має приступити до процесу реформування – зміни статусу стоматологічної поліклініки з комунальної установи на комунальне некомерційне підприємство з подальшим проведенням конкурсу на посаду директора. Зміна статусу дозволить укласти договір з НСЗУ та отримувати державні кошти за виконані послуги. Сам процес переходу займе 4-6 місяців.

По-третє. Стоматологічна поліклініка є своєрідним соціальним підрозділом, в якому всі послуги, крім протезування, надаються безкоштовно. Згідно ще одного доручення депутатів, установі запропоновано розробити свої тарифи на надання лікувальної, терапевтичної і хірургічної допомоги. Як це вже давно зробили стоматологічні поліклініки в інших громадах. Громадяни пільгових категорій отримуватимуть послуги за рахунок бюджету громади, або коштів НСЗУ. Інші – користуватимуться платними послугами, що дозволить і надали утримувати заклад. Кошти на протезування на 2022 рік вже закладені в міському бюджеті. Фінансування заробітної плати й надалі проходитиме з міського бюджет. Де взяти ці кошти? Адже на сьогодні на стоматологічну поліклініку додатково потрібно ще більше 2 млн. грн. Питання буде вирішуватися, адже воно в обов’язках та компетенції засновника – Пологівської міської ради.

На останок Юрій Коноваленко наголосив на тому, що завжди відкритий для діалогу та обміну пропозиціями та зауваженнями.

Коментарів: 5

  • У Воскресенкі такого поганого голови ще не було.При звернені говорить що не повинен вирішувати проблеми.А тепер ще й людям при зубному болю треба шукати куди поїхати.Позор.

  • Он также красиво рассказывал и за ж\дорожную больницу и что…осталась неделя существования. Есть очень мудрое выражение: Обещай…НО помни…тебе то же могут обещать!!!

    • Ооо! Вспомнили як воно було. А було ж! Всі рейтінги собі на наболілом для граждан ОТГ піднімали. Он Вячеслав Ігорович, которий Колесников, шо нині засідає в Запорожской облраді діпутатом, намєдні будучи діпутатом Пологовской райради, на сесіях не один раз кричав дословно: “руки, руки поодбиваю за жилєзнодорожну лікарню!” І шо, поодбивав? І ноги і руки цілі… А нинішній міськголова Коноваленко, которий Юрій Анатолійович, про ту ж лікарню, собствинно як і про школи, клявся при большооом скоплєнии діпутатов разношорстних члєнов разних партій: “нікогда не поміняю прохвільного направлєнія лєчебного учріждєнія, жд лякарня була, єсть, і буде!” І шо, єсть і буде? А то шо закрилася больнічка! Зато на тіхаря за спиной елєхтарата готовиться часна мєдкантора, вже й учрєдітелі шивиляться не по дєтскі – бистрєє давай, і дохторов агітірують на вольні хлєба, і главврачиха назначина – чудіса! 😉

  • Пускай стоматологи половину денег от пациентов не в карман ложат а отдают поликлинике, ехватит на все.

Залишити відповідь