“Стометрівка” знову розпалює пристрасті

Нещодавно, згідно звернення ПрАТ “Омега” до Пологівської міської ради, з метою припинення функціонування стихійного ринку по вул. Єдності – так званої “стометрівки”, з причини порушення умов торгівлі  та прав споживачів, було проведено перевірку.

Надійшла скарга – проведено рейд

Ситуацію щодо ринкової торгівлі у місті коментує голова правління ПРаТ “Омега” Олександр Чижов.

Конфліктна ситуація, що склалася з причини розташування біля Центрального ринку стихійного місця торгівлі, відбувається протягом немалого відрізку часу.
З 2010 року Прокуратурою Пологівського району проведено перевірку дотримання умов законодавства про безпеку руху на даній ділянці. В ході проведення розслідування, було повідомлено наступне: ніякої торгівлі, згідно чинного законодавства України, на цій ділянці проїжджої частини бути не може. Це суперечить діючим законам та створює небезпеку для всіх учасників дорожнього руху.

До мене надходили скарги від приватних підприємців, які здійснюють реалізацію товарів на території “Хитрого” ринку. Люди говорять, що представники держпродспоживслужби ставляться до них упереджено, та перевіряють їх ретельніше та прискіпливіше, ніж продавців зі “стометрівки”.

Як голова акціонерного товариства, я вирішив звернутися до Пологівської міської ради з проханням щодо вирішення питання про припинення функціонування стихійного ринку, що тривалий час у незаконний спосіб розташувався біля ринку ПРаТ “Омега” по вул. Єдності в м. Пологи та на якому порушуються умови реалізації товарів, права споживачів, правила дорожнього руху, тощо” – коментує Олександр Петрович.

Керівник спростовує чутки про розмір оплати за зайняте місце на ринку, про який заявили самі підприємці стихійної торгівлі під час проведення останньої перевірки.

На території ринку кожен охочий може реалізувати власну сільськогосподарську продукцію, сплативши до 25 грн на день за зайняте місце до трьох метрів. Місце у кіоску з відповідним обладнанням та оснащенням коштує 80 грн на день. Ті бабусі, які продавали молоко на “стометрівці” та сплачували 3 грн, “містового”, можуть з таким же успіхом продавати його у верхній частині “Хитрого ринку”, але на законних та головне – безпечних умовах.
Доки у нашому місті систематично буде порушуватись законодавство, доти не буде порядку і центральна його частина поступово перетворюватиметься на суцільну стихійну торгівлю, яка до всього, ще і створює певні проблеми для учасників дорожнього руху – розповідає голова правління.

Віктор Поляк “Де є рух там є і заробіток”

“Стосовно обговорення даного питання, варто сказати, що на “стометрівці” зібралися дуже агресивні та дієві продавці, які і домоглися створення нових торгівельних місць поза межами ринку. В основному там продають овочі, але трапляються випадки продажу молочних,  та м’ясних продуктів, а також риби, що суперечить певним нормам продажу цієї продукції.

Торгівлю  в цьому місці можна назвати стихійною, тому її діяльність мають контролювати правоохоронні органи.

Проблема перевірки таких підприємців держпродспоживслужбою полягає в безперервності наших співробітників перед продавцями на стихійному ринку.
Представники нашої служби, з огляду на повторюваність порушень ринкової торгівлі, можуть попередити або притягнути до адміністративної відповідальності.

Територія в центрі міста дійсно має бути вільною від об’єктів стихійної торгівлі – стверджує начальник держпродспоживслужби.

В міськраді на ситуацію дивляться з усіх боків

Сергій Колісник “Ми діємо в інтересах пологівців”

“Стометрівка представляє собою об’єкт дрібної роздрібної торгівлі.
За зверненням підприємців, які не бажали працювати в межах ринку, депутатський корпус Пологівської міської ради виділив місце для торгівлі по вулиці Єдності.

Заборонити людям заробляти собі на прожиток – то було б простіше за все, а от контролювати ситуацію, що склалася, конче необхідно в інтересах громадян.

Варто додати, що обговорювана “стометрівка” працює вже багато років. Зі слів людей, основною причиною їхнього переходу за межі ринку, була зависока оплата за місце, яка не виправдовується отриманими прибутками.
Та сума, як стверджують підприємці, була в рази вищою ніж та яку вони сплачують зараз на “стометрівці”.
Кожен підприємець, згідно рішення депутатського корпусу, складає договір з КНП “Житлосервіс” на прибирання і вивіз сміття із вказаного місця – це 18 грн за м на місяць.
Сьогодні нам би дуже хотілося надати  людям інше місце для торгівлі, проте такого, на жаль, немає. Аби на цій території не було хаосу, ми її впорядкували – розмежували проїжджу частину та місця для торгівлі, за лінію яких підприємці не мають право заступати, аби не спричиняти незручності пішоходам та водіям.
Кожна людина має свої інтереси: комусь безперешкодно проїхати, комусь скупитися, а комусь спродатись. Саме тому ми хочемо врахувати потреби усіх жителів – пояснює Сергій Анатолійович.

Життя на “стометрівці” зранку просто вирує!

Хтось називає цю ділянку вул Єдності Пологівським “Шанхаєм”, хтось справжнім ринком, де можна купити все “з власного саду, а для когось він є засобом для існування. Скільки людей – скільки думок.

Чи бути “стометрівці” в наступному році – невідомо.

Поживемо – побачимо.

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

15.11.2022

Реєстрація громадян на отримання грошової допомоги від МОМ НЕ здійснюється за умови, ЯКЩО ВИ: ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ, АБО ВЖЕ ОТРИМАЛИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ВІД БУДЬ-ЯКОЇ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. Про це повідомляє: Простір Єдності Пологівського […]

06.11.2022

Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]

06.11.2022

Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]

12.08.2022

Виїзд на тимчасово окуповану територію, а також переміщення вантажів (товарів) здійснюється у складі колон через визначений блокпост: с. Кам’янське. Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: вул. Оріхівське […]

28.07.2022

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]

27.07.2022

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]

30.04.2022

Пані війна прийшла до нашої країни, 8 років вона панувала в зоні ООС, але наразі замахнулася на всю Україну. Простягла свої лапи вона й до нашого краю. Читачка надіслала нам […]

11.04.2022

Мурахи шкірою… Поетичний фронт теж існує! Лише вчитайтесь… Це вірші про наш край, про наших бійців, про наших волонтерів, наш народ та ворожу стидобу. Автор Марусій Андрій: * * * […]

08.04.2022

Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]

07.04.2022

☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]

06.04.2022

У Нацполіції запрацювала телефонна «гаряча лінія» для родичів загиблих внаслідок військових дій рф в Україні Відтепер рідні загиблих від рук окупантів можуть звернутися за консультаціями та роз‘ясненнями щодо процедури їх […]