Страховий фонд інформує про свою роботу в Пологівському районі

Опубліковано в 12:13 Новини, У Пологах, У районі    200

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області доводить до відома страхувальників та застрахованих осіб основні показники роботи за 4 місяці 2018 року з реалізації державної політики у сфері соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, а також соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та профзахворювання.

Протягом вказаного періоду відділенням Фонду своєчасно здійснюється матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю та у зв’язку з вагітністю й пологами застрахованих осіб. Усього за 4 місяці поточного року  1463 особам проведено оплату 1936 лікарняних листків на суму 3,7 млн гривень. По вагітності і пологах проведено фінансування 60 застрахованим особам на суму 796 тис. гривень.

Проведено виплату допомоги на поховання 9 застрахованим особам по 4100 грн кожній.

Згідно з вимогами «Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» з 01 січня 2018 року Пологівським відділенням направлено 20 осіб на реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах після перенесених захворювань. Застраховані особи оздоровлювалися в санаторіях «Карпати» та «Перлина Прикарпаття» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», клінічних санаторіях «Бердянськ» та «Великий Луг» ПрАТ «Приазовкурорт».

Станом на 01 травня 2018 року на обліку у відділенні перебуває 366 потерпілих на виробництві, враховуючи внутрішньо переміщених осіб. Вони своєчасно та в повному обсязі одержують щомісячні страхові виплати та відшкодування витрат на лікування у зв’язку з одержаними травмами на виробництві. В 2018 році двом потерпілим на виробництві, яким у поточному році встановлено інвалідність, було проведено призначення та виплачено одноразові допомоги у зв’язку зі стійкою втратою професійної працездатності.

Пологівське відділення проводить постійну роботу з профілактики виробничого травматизму, веде облік нещасних випадків та бере участь у їх розслідуванні. Аналіз травматизму показує, що основні причини настання нещасних випадків є організаційного характеру, тому важливим заходом профілактики травматизму є підвищення якості навчання з питань охорони праці та посилення трудової дисципліни.

Страховим експертом з охорони праці на підприємствах проводяться планові перевірки  з питань охорони праці, стану профілактичної роботи, умов і безпеки праці. За минулий період 2018 року такі перевірки проведено у 5 страхувальників Пологівського району. Характерними порушеннями є недоліки в організації навчання та інструктажів з охорони праці, в оформленні нормативних актів, що діють на підприємствах, у тому числі інструкцій з охорони праці. З метою підвищення ефективності функціонування на підприємствах системи управління охороною праці під час перевірок страхувальникам надавалась консультативна допомога з питань організації роботи з охорони праці, в опрацюванні нормативних актів та з інших питань.  

За перші чотири місяці поточного року досягнуто зниження рівня виробничого травматизму на підприємствах Пологівського та Гуляйпільського районів на 40% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Протягом чотирьох місяців 2017 року на виробництві було травмовано 7 працівників, у тому числі чотири в Пологівському районі та три в Гуляйпільському.  За такий же період поточного року у відділенні зареєстровано 4 потерпілих від нещасних випадків, серед яких дві особи отримали травми на підприємствах Гуляйпільського району та двоє працівників Федорівської сільської ради Пологівського району потерпіли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, про яку роботодавець несвоєчасно надав повідомлення до відділення Фонду. За порушення термінів надання повідомлення до Фонду на роботодавця складено протокол про адміністративне правопорушення.

Пологівське відділення Фонду нагадує роботодавцям та застрахованим особам про негативні наслідки приховування нещасних випадків на виробництві, а також про встановлені законодавством терміни надання повідомлення про нещасний випадок. У відділенні постійно функціонує «Сервісний центр з надання консультаційних послуг», де можна одержати консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб.

Інформуємо: одержати консультацію та надати повідомлення про нещасний випадок на виробництві Ви можете за телефонами Пологівського відділення: (06165) 2-38-60, (06165) 2-31-89.

Начальник відділення В.І. Сивуха

Залишити відповідь