Свято вулиці на циганському виселу вдалось на славу! (ФОТО)

Опубліковано в 20:44 Новини, У Пологах, Фото-галерея    1 348

Цьогоріч, Пологам виповнюється 130 років, тож, з цієї нагоди у нашому місті, за рішенням організаційного комітету міськради проводиться доволі багато цікавих заходів. Один з них провели сьогодні на Циганському виселку. Жителі цього району відзначили “День вулиці”.

Весело, гучно, з привітаннями, гостинцями, талантами, подарунками та нагородами… Мікрорайон маленький, але душа – велика!

Зі словами вітання до присутніх жителів звернулись: міський голова Юрій Коноваленко, заступник голови квартального комітету Інна Мних, голова профспілки працівників освіти Пологівського району Зоя Мовчан, депутат Пологівської міськради та голова Пологівської РО ПП «Наш край» Валентина Шашко.

У програмі свята були представлені вокальні, танцювальні номери як сольних так і колективних талантів Пологівщини. Окрім того, мешканці виселку теж порадували присутніх своїми талантами.

На ганку працював ярмарок-продаж народних умільців.

Був представлений фото-колаж, що складався з історичних та важливих для жителів Циганського миттєвостей життя, серед яких – “вистраждані аварійні тополі”, які роками не могли спиляти, а також – проведені вода та газ.

Привітання й подарунки сьогодні отримали:

  • довгожителі мікрорайону, які святкують ювілейні дати 70, 75, 80. Таких на Циганському 14 осіб. З особливою повагою назвали й тих, кому більше за 80. Таких 8 жителів, найстаршому 89 років, це Демоненко Петро Гнатович;
  • 3 найменші жителі, які народились у цьому році;
  • 4 багатодітні родини;
  • 4 подружні пари, які святкували почесні дати весілля (40, 45, 50, та навіть 63 роки);
  • 3 родини господарів кращих подвір’їв;
  • майстри своєї справи та активні учасники виставки: 2 майстрині вишивки та маленька художниця, а також місцевий коваль.

До речі, Станіслав Борисович Сулим (коваль) вручив подарунок міському голові Юрію Коноваленку. Це ключ, кований своїми руками, який став символічним, і тепер, за словами жителів Циганського виселку “двері до них завжди відчинені”.

Серед жителів Циганського виселку є й ті, що мають гордий статус учасника бойових дій, воїни-захисники, воїни АТО: Олександр Пономаренко, Сергій Пономаренко, Олександр Савченко, Володимир Костенко, Олександр Діденко, Валентин Кобух.

Організаторами свята виступили: Пологівська міська рада, приватні підприємці Юрій Пономаренко та Ірина Кравцова, а також дружня команда “Нашого краю”.

Довідково: Циганський виселок розкидається на 4 вулиці і три провулки. Населення складається із 300 будинків, що проживають переважно на пагорбах. На початку 20-го століття на території Червоного та Циганського виселків був степ, де проживали лише 2 родини: слюсаря Пішохи та бригада паровозного депо Пелюшенка. Ця територія почала заселятись швидкими темпами. У 1928 році вже проживало 310 жителів у 70 дворах, у 1939 – 20 вулиць і 16 провулків. Перші поселенці Циганського виселку – залізничники, сім’ї Чучко, Пирогових, Шведенців, Радіонових, Кучер – відомі в районі династії.

Спочатку, цей мікрорайон називався Камчаткою, а згодом – Циганським. Сьогодні, на території міста проживають представники близько 25 національностей. І, звичайно, не останнє місце в цьому рейтингу займають роми, які після закінчення другої світової на початку 50-х почали заселяти і цей куток міста, де мешкають і понині. Під час тимчасової окупації німецько-фашистськими загарбниками відбувалися масові розстріли євреїв та ромів, що істотно вплинуло на кількість представників цих національностей. Сьогодні, залишилось місце, нині пам’ятник, де фашисти позбавили життя більше 700 осіб мирного населення.

 

Новинний портал “ПІК” дякує Зої Адамівні Мовчан за інформаційну підтримку.

Залишити відповідь