Тепловий та сонячний удар: в чому різниця, які симптоми та як їх уникнути

Опубліковано в 11:16 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, Цікаво та корисно    526

В останні дні, температура повітря на вулиці сягає +35°С. При такій спеці зростає загроза отримати теплове ураження: сонячний чи тепловий удар. Чим же вони відрізняються?

Сонячний удар – це реакція шкіри у вигляді сильного її почервоніння, на кшталт опіку. Тепловий удар – це системна реакція, коли перегрівається все тіло.

Симптомами теплового ураження є підвищення температури тіла, головний біль, нудота, блювання, холодний піт, запаморочення, втрата свідомості та судоми.

Для того, щоб отримати тепловий удар не обов’язково знаходитись на сонці, а достатньо знаходитись в задушливому і перегрітому приміщенні, у якому відсутній доступ до свіжого повітря чи немає вентиляції.

Найбільш вразливими до теплових уражень є маленькі діти, люди похилого віку і ті, хто працює на відкритій місцевості.

Тепловий удар в таку спеку можна отримати, знаходячись всередині припаркованого автомобіля. Тому не залишайте дітей і тварин у авто, навіть на короткий час.

Якщо ж ви помітили людину, яка отримала тепловий удар, то потрібно негайно надати першу допомогу: перемістити людину в прохолодне приміщення чи в затінок, охолодити тіло, приклавши до нього замочені у холодній воді рушники чи лід, або заморожені овочі. У разі, якщо підвищилась температура тіла, дати протизапальний засіб. Якщо ж людина втрачає свідомість, то без зволікань потрібно викликати “швидку допомогу”.

Як же уникнути теплових травм під час такої спеки?

Треба скоротити до мінімуму перебування на вулиці у найбільш спекотні години. Якщо виникла невідкладна потреба кудись піти, то треба обов’язково взяти з собою воду. Також, не завадить нанести на тіло сонцезахисний крем. Одяг повинен бути з легких, і, бажано, натуральних тканин. Захистити голову і обличчя від сонячних променів можна капелюхом з широкими полями.

Що ж робити тим, хто працює на відкритому повітрі? Обов’язково потрібно одягатися так, щоб тіло було максимально закрите від сонячних променів та одягати головний убір. Вживати багато рідини та, за можливості, відпочивати у затінку.

Особливу увагу в таку спеку слід приділяти дітям. Не треба виходити на вулицю з малечею без нагальної потреби. Не можна накривати візочок з малюком сіткою або чимось іншим, тому що це підвищить температуру всередині нього і дитина може отримати тепловий удар. Якщо ви помітили, що у малюка дуже червоні щоки і він довго спить, то це може бути ознакою теплового ураження.

Залишити відповідь