Торгівля алкоголем: що нового? (відповідає юрист)

Опубліковано в 19:54 Актуально, В Україні, Важливі, Для бізнесменів та підприємців, Новини    520

Місцевим органам влади дозволили обмежувати продаж алкоголю в нічний час

25 квітня набув чинності Закон України від 22.03.2018 р № 2376-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових” ( далі – Закон № 2376).

Закон № 2376 дозволив органам місцевого самоврядування встановлювати заборону на продаж алкоголю (в тому числі пива) в певний час доби. Підставою для появи цього закону з’явилися прохання і пропозиції Асоціації міст України. Мовляв, скільки не забороняй торгувати спиртним вночі, рішення скасовують і все одно торгують.

І дійсно, багато років місцеві ради (в тому числі Київська міськрада) намагалися встановлювати обмеження на торгівлю міцними напоями. Однак у зв’язку з відсутністю чітко прописаних повноважень в законі такі рішення скасовували в судах (визнавали недійсними). Парламент вирішив піти назустріч місцевому самоврядуванню.

Що ж змінилося після вступу в силу Закону № 2376?

зміна 1

Право місцевих рад встановлювати заборону на продаж алкоголю і тютюну закріпилося у всіх ключових законах. Якщо місцева рада встановить таку заборону, це рішення буде практично неможливо “поламати” в суді.

зміна 2

Закон №2376 містить виняток для закладів ресторанного господарства. Тобто, таким закладам місцевих рад не зможуть забороняти реалізацію алкоголю. Отже, єдина можливість продавати алкоголь вночі законно і “без відриву від виробництва” буде відкриття при магазині кафе.

зміна 3

Відповідальність за продаж алкоголю буде подвійна: адміністративний штраф від 510 грн до 1 700 грн – згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення; штраф 6 800 грн – за Законом України від 19.12.95 р № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

зміна 4

Адміністративний штраф можуть накладати такі органи: адміністративні комісії при виконкомах місцевих рад, Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів; штраф 6 800 грн – органи Державної фіскальної служби, а також орган, що видав ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем.

Тимур Крюков, юрист

Коментарів: 2

  • А ковбасою просроченною можна і вдень торгувати, не яка комісія та органи на це не звертають уваги. Тож продовжуємо травитися!

Залишити відповідь