Тотальна заборона тютюнопаління: невдовзі на українських курців чекає неприємний сюрприз

Опубліковано в 14:20 В Україні, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні, Цікаво та корисно    829

Інтернет портал obozrevatel.com повідомляє, що невдовзі на українських курців можуть чекати кардинальні зміни. Верховна Рада підійшла до розгляду проекту закону, який посилює штрафи за куріння в недозволених місцях, а також обмежує рекламу цигарок. Такі звичні для всіх ларьки можуть залишитися в минулому, і це тільки початок.

Так, народні депутати пропонують збільшити штраф за куріння у заборонених місцях.Якщо зараз покарання за це порушення – попередження або штраф від 51 до 170 гривень, то після прийняття закону340 гривень.Також вносяться доповнення у статтю 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.Уповноважені особи органів внутрішніх справ отримують право складати протоколи за порушення встановлених законом заборон реклами і спонсорства тютюнових виробів (так звана діяльність промоутерів).

Штрафувати від 1 до 10 тисяч гривень будуть і підприємців, якщо на території їхнього закладу,де законом заборонене куріння, стоятиме попільничка або хтось із співробітників закладу буде помічений за тютюнопалінням.

Закон забороняє курити навіть у засклених балконах. Так, автори проекту визначають приміщення,де заборонено куріння як – будь-який простір, який має дах, обмежений двома або більше стінами, перегородками,незалежно від матеріалів.

Фактично ця норма забороняє курити убудь-якому закритому місці. Додатково під заборону на куріння звичайних й електронних цигарок, а також кальянів підпадають таксі, аеропорти,вокзали, гуртожитки, готелі й приміщення підприємств, державних і приватних організацій.

Крім того, право забороняти куріння в окремих місцях отримують місцеві ради.

Проект закону повністю забороняє розміщення цигарок на вітринах кіосків і магазинів.

У законі йдеться: «забороняється розміщення тютюнових виробів, упаковок і макетів тютюнових виробів у місцях роздрібної торгівлі таким чином, щоб вони були видні за межами місця роздрібної торгівлі або споживачам усередині, виключаючи покази штатним працівником або власником торгового закладу конкретного тютюнового виробу споживачеві старше 18 років на його вимогу».

Якщо проект закону приймуть, він не спровокує подорожчання цигарок. Але незалежно від його голосування, уже в 2019 році українців чекає суттєве підвищення цін на тютюнові вироби.

Україна взяла на себе зобов’язання: шляхом підвищення акцизів довести ціну на цигарки в країні до рівня, який на сьогодні існує в Європі. І є певна програма до 2024року, яка має на увазі, що кожен рік вартість повинна рости на 20%.

Автори проекту закону в пояснювальній записці спираються на позитивний досвід європейських країн.

Як вважає глава комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець, проект закону в першу чергу спрямований на зниження підліткового куріння. При цьому нардеп із сумом зазначила,що незважаючи на винесення проекту в план роботи парламенту, нардепи навряд візьмуться за голосування ініціативи.

Звісно, куріння є поганою звичкою, яка провокує тяжкі наслідки для здоров`я. Проте, споживати тютюнові вироби чи ні – особиста справа кожного дорослого громадянина. Ми вже неодноразово торкалися даної теми, і наголошуємо на тому, що щоб щось заборонити, спочатку потрібно створити всі передумови для цього. Так, наприклад, курити не можна у заборонених місцях. Отже, у місті мають бути розташовані спеціально створені дозволені місця для куріння, такі,де курці не заважатимуть іншим своєю згубною звичкою.

Та, в цілому, законопроект має позитивно вплинути на тенденцію із споживання тютюнових виробів в Україні, адже відсоток підлітків, які щоденно курять, наразі становить 12,2%; 19,5 % молоді люди, які курять електронні цигарки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, 30% від загального числа школярів в Україні хоча б разу житті курили.

Сподіваємося, ви все ж таки зможете побороти звичку вживати тютюнові вироби, бо в кінцевому загалі ви є прикладом для ваших дітей, а діти завжди беруть приклад зі своїх батьків, як хороший, так і поганий…

Залишити відповідь