Цікава знахідка в степу Пологівщини (ФОТО)

Опубліковано в 17:05 Важливі, Новини, У районі, Цікаво та корисно    786

Сьогодні, 23 жовтня, до комунальної установи «Пологівський районний краєзнавчий музей» надійшла цікава знахідка – фрагмент надмогильної плити з єврейського поховання.  Цю плиту випадково виявили на околиці села Пологи та повідомили про її місцезнаходження до установи. Звичайно ж таку знахідку не можна було лишити без уваги. Тому музейники не гаючи часу подбали про її переміщення.

Відомо, що в краєзнавчому музеї вже є одна надмогильна плита з єврейського поховання, датована 1902 роком. Її було перевезено з Федорівки, де плиту випадково виявила місцева жителька. В поточному році був здійснений переклад напису з івриту, що викарбовано на надгробку. Тепер музейникам відомо кому і коли була вона встановлена. Нині ця пам’ятка історії нашого краю є цінним музейним предметом та частиною Державного музейного фонду України.

На території нашого краю свого часу існували єврейські поселення (колонії), жителі яких залишили по собі багато матеріальних згадок. До них відноситься і виявлена плита.

Нині, в селі Пологи поряд з цивільним кладовищем є куточок з єврейськими похованнями. Імовірно, що знайдена плита теж стояла на цій території. Чи то з часом вона сама впала, чи можливо, це наслідок навмисного демонтажу та врешті-решт унікальна пам’ятка історії опинилася в рові серед сміття.

Сьогодні плита була доставлена в музей. Звичайно ж вона займе гідне місце в музейній колекції. Музейники вже почали працювати над здійсненням перекладу. Тож незабаром ми відкриємо іще одну таємницю з історії нашого краю. Переміщення цієї знахідки не відбулося б якби не допомога колег із Районного організаційно-методичного центру, за що їм велика подяка.

Пологівці, не будьмо байдужими! Якщо вам щось відомо про єврейські поселення чи місця поховань – повідомте в музей. Ми будемо вдячні за будь-яку інформацію. Можливо саме вона буде вкрай важливою і стане ключем до розгадки багатьох таємниць нашого краю.

ЄГОР КУРНОСОВ

Залишити відповідь