ЦЬОГО МОГЛО Б І НЕ СТАТИСЯ… У Пологах провели розслідування нещасного випадку на виробництві

Опубліковано в 11:49 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    1 124

Пологівське відділення Фонду соціального страхування України у Запорізькій області інформує про результати розслідування нещасного випадку на виробництві, проведеного комісією підприємства за участю представника Фонду.

Де … На одному з малих підприємств міста Пологи, де виготовляють меблі
Коли … 04 березня 2019 року
За яких обставин… Верстатник деревообробних верстатів виконував на форматно-розкрійному деревообробному верстаті розкрій листового матеріалу з деревостружкової плити на деталі встановлених розмірів згідно зі схемою розкрою. Він здійснював ручне подавання заготовки і при її допилюванні не користувався штовхачем, який був наявним на його робочому місці, чим порушив вимоги інструкції з охорони праці для верстатників деревообробних верстатів.

При цьому пальці правої руки верстатника, якими він штовхав за торцеву сторону заготовки,  потрапили під дію дискової пили між робочою поверхнею столу та жорстко закріпленим огородженням різального інструменту і їх травмувало.

Комісія з розслідування встановила, що верстат в технічно-справному стані,потерпілий пройшов інструктаж з питань охорони праці та спеціальне навчання.

Причини …. Основна: організаційна – порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів.

Супутня:  організаційна – невиконання посадових обов’язків керівником робіт.

Наслідки …. Перебуває на амбулаторному лікуванні – Травматична ампутація нігтьової фаланги V пальця правої кисті, рвана рана IV пальця правої кисті.
Заходи щодо запобігання Забезпечити виконання вимог безпеки під час експлуатації  устаткування та вимог інструкцій з охорони праці.  

Доопрацювати інструкцію з охорони праці для верстатників деревообробних верстатів.

Провести позачергову перевірку знань з питань охорони праці начальнику виробництва та верстатникам деревообробних верстатів.

Провести позаплановий інструктаж верстатникам деревообробних верстатів.

Висновки …. Недостатній контроль безпосереднього керівника робіт за дотриманням працівниками технологічної дисципліни й правил з охорони праці та невиконання верстатником вимог інструкцій з охорони праці призвели до його травмування і тимчасової втрати працездатності.

Інформує: страховий експерт з охорони праці В.Горобець

Залишити відповідь