У Григорівці вшанували пам’ять репресованих 1937 року

Опубліковано в 13:34 Новини, У районі    295

27 жовтня день пам’яті – 80 років із часу масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох.

Учора, 27 жовтня, у селі Григорівка біля пам’ятника жертвам Голодомору та репресій разом з сільським головою Радченко С. М., завідуючою сільським клубом Гапоненко Т. А., художнім керівником Василенко  М. А., керівником гуртка Мельничук Л. В., та учнями Григорівської школи було вшановано пам’ять репресованих 1937 року.

Зі школярами було проведено бесіду на відповідну тематику, біля пам’ятнику запалено свічки, та вшановано хвилиною мовчання усіх репресованих.

Довідково:

Урочище Сандармох у Медвеж’єгорському районі Республіки Карелія стало місцем поховання для в’язнів Соловецьких таборів, яких знищували на материку, а також в’язнів Біломорсько-Балтійського каналу. 27 жовтня, 1–4 листопада 1937 року тут було розстріляно 1111 осіб, серед яких 170 українців. Це – письменники, вчені, актори. Про урочище Сандармох як могильник НКВС стало відомо 1997 року, коли на базі архівних матеріалів його розшукав дослідник і правозахисник з Петрозаводська Юрій Дмітрієв разом із головою «Меморіалу» з Петербурга Веніамином Іоффе. Усього на цій території виявлено 236 розстрільних ям.

Залишити відповідь