У Гуляйпільському районі боротимуться зі сказом

Опубліковано в 12:55 Важливі, Новини, У районі, У регіоні    390

21 вересня в приміщенні Гуляйпільської районної державної лікарні ветеринарної медицини відбулася нарада щодо недопущення поширення збудника сказу на території  району та початку імунізації хижаків. В Україні кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу почали впроваджувати в польових умовах в кінці 90-х років ХХ ст. Однак, у зв’язку із обмеженими фінансовими можливостями, здійснювали такі заходи в областях з високою превалентністю випадків сказу. Останні три роки пероральна вакцина надходить для імунізації і в Гуляйпільський район.

Тож протягом останніх років випадки сказу в приватному секторі скоротилися майже втричі. Цьогоріч планова територія для осінньої пероральної імунізації диких м‘ясоїдних тварин становить понад 1000 кв.км. Облікова кількість тварин на території Гуляйпільского району – 1500 голів.

За підсумками наради вирішено:

-провести роботу по розкладанню пероральної вакцини у стислі терміни;

-залучити мисливців для відстрілу лисиць згідно плану проведення лабораторних досліджень на сказ після імунізації диких м‘ясоїдних тварин;

-відібрати зразки на аналіз та надати до лабораторії згідно планових показників;

-тримати на контролі виконання пероральної кампанії: від розкладання вакцини до відстрілу лисиць та лабораторних досліджень згідно протиепізоотичних планів.

Залишити відповідь