У Гуляйполі просто неба влаштували скотомогильник 📷

Опубліковано в 12:41 Важливі, Новини, У регіоні    841

До журналістів Гуляйполе. City звернулися обурені працівники гуляйпільського водозабору №1, що знаходиться на «Спартаку» по вулиці Українській. Чоловіки повідомили, що практично на в’їзді на територію водозабору хтось викинув семеро дохлих свиней.

Очевидці зазначили, що під час вечірнього обходу все було чисто, тож припускають, що «свиню підкинули» їм вночі з 10 на 11 грудня:

– Одне порося, яке вже встигли пошматувати бездомні собаки чи дикі хижаки, та п’ять чи шість дорослих особин. Ми особливо не роздивлялися, бо ж вони були складені одне на одне штабелями й вкриті ганчір’ям.

Що трапилось із нещасними символами 2019 року, чому саме таким чином і в такій кількості від них позбавилися, хто взагалі є власником (або ж власниками) свиней, – поки що невідомо.

Наразі дане питання відкрите, бо ж розглядати справу та накладати штраф можуть головні державні інспектори ветеринарної медицини. Та перед цим проводиться огляд рештків для визначення, чи підлягають тварини відбору зразків на виявлення причини загибелі та можливих хвороботворних інфекцій, які вражають людей та живність – туберкульоз, бруцельоз та інші, які поширюються повітряно-крапельним шляхом.

У Держпродспоживслужбі зазначили, що даний випадок не поодинокий. Скотомогильників у районі немає, тому люди позбавляються від загиблих тварин різними способами. Більшість тварин закопують, однак трапляються й такі, що викидають трупи у водойми, лісосмугах та на узбіччях доріг, як у даному випадку. Хоча за правилами вони мають спалюватися у спеціально відведених для цього місцях в межах епізоотичного вогнища.

Власникам загиблих тварин варто знати, що за статтею 25 ЗУ № 287-VIIIпередбачена відповідальність за порушення законодавства про побічні продукти тваринного походження, а саме: утилізація чи видалення побічних продуктів тваринного походження та продуктів оброблення, переробки побічних продуктів тваринного походження у спосіб, що суперечить вимогам Закону, карається штрафом від 25 000 до 96 000 гривень. Окрім того передбачений штраф за псування земель, бо ж, розкладаючись, рештки тварин псують ґрунт, а також поверхневі води та повітря. Розмір штрафу – від 340 до 1360 гривень. Якщо ж правопорушення вчинив підприємець, то сума штрафу збільшується від 850 до 1700 гривень.

Фото та інформація Гуляйполе.City

1 коментар на “У Гуляйполі просто неба влаштували скотомогильник 📷

  • Якщо немає скотомогильників та спеціально відведених для спалюваня місць в межах епізоотичного вогнища, то до чого перелік статей ЗУ та вказані суми штрафів? Нонсен…

Залишити відповідь