У Гуляйполі стався “вибух” в держустанові, а в Оріхові “загорілось” авто біля АЗС. Подробиці (ФОТО)

Опубліковано в 9:16 Важливі, Новини, У районі, У регіоні, Фото-галерея    746

20 вересня в Пологівському районі під керівництвом першого заступника голови Запорізької облдержадміністрації Володимира Шустова за участі директора Департаменту з питань цивільного захисту населення ЗОДА Андрія Булавінова та представників ГУ ДСНС України у Запорізькій області відбулися командно-штабні навчання цивільного захисту з Пологівською районною ланкою Запорізької територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ.

У ході навчань відпрацьовувались дії органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у разі загрози та виникнення НС техногенного, природного та соціального характеру.

Перший етап практичних навчань відбувся у місті Гуляйполе. За тактичним задумом об 11:00 до оперативної служби ВП ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення про можливе замінування будівлі Гуляйпільської міської ради.

У ході проведення заходів з евакуації персоналу в адмінбудівлі умовно стався вибух, в результаті якого почалася пожежа. В результаті 3 особи отримали травми різного ступеня тяжкості. Після вибуху рятувальники приступили до ліквідації пожежі та евакуації потерпілих з подальшою передачею їх в безпечній зоні медикам, які надавали допомогу постраждалим та організували транспортування їх до лікарні.

Практичні відпрацювання продовжились у м. Оріхів. Так, за задумом начання, виникло загоряння легкового автомобілю “ВАЗ” поблизу автозаправної станції. Виникла загроза поширення вогню до заправних колонок та до магістрального газопроводу.

За попередніми даними, після заправки авто пальним, водій, виїжджаючи з АЗС, почув хлопок під капотом. Попри намагання водія зупинити авто, “ВАЗ” в’їхав у бік припаркованого поруч вантажного мікроавтобуса. У цей час з-під капоту пішов дим. На допомогу прибігли працівники автозаправної станції. Ймовірна причина пожежі – коротке замикання електромережі авто.

Черговий оператор АЗС організував оповіщення керівного складу об’єкту та спеціалізованих служб ЦЗ району, організовав роботу персоналу згідно з інструкцією.

Керівництво об’єкту прийняло рішення на проведення робіт, пов’язаних з ліквідацією НС, віддало необхідні вказівки на організацію виконання спланованих заходів та залучення спеціалізованих служб ЦЗ району та інших служб.

По прибуттю на місце події вогнеборці приступили до ліквідації пожежі та евакуації потерпілих з подальшою передачею їх в безпечній зоні медикам.

Метою таких навчань є: перевірка готовності органів управління та сил цивільного захисту районної та місцевих ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ і сільських, селищних територіальних громад до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій; вдосконалення практики, навичок та взаємодії керівного складу всіх рівнів, органів управління щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, а також у разі ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та захисту населення; виявлення проблемних питань щодо реалізації вимог законодавчих та інших керівних документів.

Залишити відповідь