У Пологах відбувся фестиваль-конкурс пісенно-поетичної творчості «Злет натхнення»

Опубліковано в 23:28 Новини, У Пологах    495

Талант до мистецтва дається від Бога

І в світ відкривається рівна дорога.

Цією стежиною йде він по світу,

Своєї душі, розпускаючи  квіти.

Мов птах в синє небо на крилах злітає,

І людям, мов сонце, серця зігріває.

 Ольга Бойко

Сьогодні в розважальному центрі «Юність» відбувся 16-ий районний фестиваль-конкурс імені Ольги Бойко «Злет натхнення».

Даний фестиваль було започатковано у 2000 році на честь пологівської поетеси та співачки Ольги Бойко.

Творче життя Ольги  було не довгим, проте багатогранним. Вона писала чудові вірші та дивовижну музику до них. Складала цікаві, влучні  гуморески  для дорослих, та пісні для дітей. Оля була  талановитим культпрацівником: працювала з колективами художньої самодіяльності в районному будинку культури, Чапаєвському сільському будинку культури та Чапаєвській сільській загальноосвітній школі. Була автором цікавих свят, чудово декламувала прозу і вірші та яскраво виконувала пісні.  А ще вона була напрочуд чуйною людиною, надійним другом, цікавим  співрозмовником і справжнім професіоналом улюбленої справи… Вона також брала участь у багатьох фестивалях та конкурсах, серед яких Всеукраїнський конкурс співаків «Перлини сезону», «Пісенний вернісаж» та Міжнародний конкурс молодих виконавців «Крізь терни до зірок».

В глядацькій залі була присутня сестра Ольги – Світлана Бойко, яка є ініціатором заснування фестивалю-конкурсу. Світлані урочисто вручили квіти організатори фестивалю та працівники районного будинку культури.

Учасників культурно-мистецького заходу оцінювало компетентне журі: Михайло Шепель – ініціатор заснування фестивалю-конкурсу, приватний  підприємець; Валентина Черненко – директор Пологівського  районного будинку   культури, фахівець  з  вокального та театрального жанрів; Ромео Гаспарян – заслужений працівник культури України; Сергій Титюк – фахівець з вокалу; Станіслав Дяченко – викладач музики та співів Пологівського колегіуму № 1. Головою журі була Марина Діденко – начальник відділу культури і туризму Пологівської райдержадміністрації.

Фестиваль проводиться за рахунок  Програми розвитку культури Пологівського району та за підтримки приватного підприємця  Шепеля Михайла Васильовича. Організаторами заходу також є відділ культури і туризму Пологівської райдержадміністрації, комунальна установа «Пологівський районний організаційно-методичний центр» та комунальна установа Пологівський районний будинок  культури.

Сьогодні на сцені відомі в районі виконавці та дебютанти різного віку змагалися у наступних номінаціях: «Народна пісня», «Поетичне слово», «Розмовний жанр» (театральні  мініатюри), «Розмовний жанр» (окремі виконавці), «Сучасна популярна пісня» (малі форми), «Сучасна популярна пісня» (вокальні ансамблі) та «Сучасна популярна пісня» (окремі виконавці).

Тетяна Порохня порадувала присутніх чудовим акапельним співом. Місцеві поети: Вікторія Руденко, Ірина Філіна, Ірина Штепа, Єгор Курносов та Анна Ольхова читали зі сцени авторські поезії. Учасники театрального гуртка Ів.-Франківського сільського клубу Іван Кицак та Дидюк Анастасія, зразковий аматорський театральний колектив «Браво» Пологівського  районного будинку культур та учасники театрального гуртка Новоселівського сільського будинку культури Валентина Шарікова та Алла Захарченко радували глядачів своїми театральними мініатюрами. Анастасія Дидюк, Тетяна Дігтяр, Руслан Голод, Світлана Брязун, Єлизавета Бурштика, Катерина Дейдей та Анна Ольхова змагалися у розмовному жанрі. Вокальний квартет «Калина» Новоселівського сільського будинку культури, вокальна група «Імпульс» Воскресенського сільського будинку культури, вокальний гурт «Річенька» Басанського сільського будинку культури, вокальний колектив «Черемшина» Федорівського сільського будинку культури вокальний колектив «Гармонія» Воскресенського сільського будинку культури та окремі виконавці: Христина Червоненко, Андрій Шептій, Владислава Сумерина, Елеонора Ткаченко, Яна Гусак, Лідія Миронова, Тетяна Поліщук, Ірина Радченко, Гванца Гуліашвілі, Каріна Кузнецова, Дар`я Островерх, Ольга Заєць, Аліса Приходько, Сергій Кара та Ігор Бойко змагалися у номінації «Сучасна популярна пісня».

Після нетривалої перерви глядачі та учасники конкурсу щиро раділи успіху молодого співака із села Григорівка, який отримав Гран Прі.

Інші учасники отримали почесні місця кожен у своїй номінації та дипломи за участь у фестивалі-конкурсі.

Михайло Шепель на власний розсуд вручив деяким учасникам заохочувальні грошові премії.

Відомо, що за весь час існування фестивалю-конкурсу пісенно-поетичної творчості  «Злет натхнення», на його сцені виступало близько 700 учасників. Саме він дав шанс стати відомими не одному десятку виконавців, серед яких –  Оксана Хижня-Лашко, Тетяна Ковтун, Маргарита Гринь, Юлія Данилюк,  Анастасія Желябіна, Ірина Чичерова та багато інших чудових виконавців Пологівського  району.

Тож, щиро сподіваємося, що «Злет натхнення» відкриє світу ще не одне покоління талановитих та творчо обдарованих особистостей.

ЄГОР КУРНОСОВ

Залишити відповідь