У Пологах змушують дітей жебракувати. Що з цим робити? (ВІДЕО)

Опубліковано в 16:08 Важливі, Новини, У Пологах    872

За ініціативи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр), задля попередження неналежного виконання батьківських обов’язків та протидії дитячому жебракуванню було організовано та проведено патрулювання центральних вулиць міста Пологи та місць скупчення людей на предмет виявлення залучання дітей до жебракування.

Так як пологівці періодично були свідками даного явища, у період зимових канікул, фахівці із соціальної роботи Центру, спеціаліст служби у справах дітей Пологівської РДА та інспектор ЮП СП Пологівського ВП ГУНП 9 та 11 січня виявляли порушників.

У Пологівському ВП повідомили:

Так дільничним офіцером поліції сектору превенції не однократно було помічено жінку 1989 року народження яка вулицями міста Пологи систематично використовує своїх дітей для  заняття жебрацтвом. Слідчим внесено відомості до ЄРДР за ознаками ст.150-1 ККУ (Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом.) Санкція статті передбачає покарання обмеженням волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.

З метою попередження вищевказаного явища інформуємо громадян про наступне. У разі виявлення жебракування з залученням дітей, нагадаємо, що перш за все НЕОБХІДНО ВИКЛИКАТИ ПОЛІЦІЮ!!!(102) та/або Службу у справах дітей (2-33-05), Центр соціальних служб (066-574-13-62) і повідомили, що побачили дитину, яка жебракує або займається бродяжництвом. Представлятися не обов’язково, але необхідно детально розповісти, де саме це відбувається, і описати дитину та/або дорослу особу, яка її супроводжує.

Якщо є можливість, дочекатися приїзду представників поліції та соціальних служб.

Не проявляйте пасивність у цьому питанні! Адже в даному випадку необхідно зафіксувати момент передачі грошей Зрозумійте, ваші кошти не допоможуть, а тільки збагатять тих, хто заробляє на дітях. Повірте, що всі «жебракуючі» отримують соціальні виплати, і подекуди, їх сума набагато більше за розмір середньої заробітної плати працюючого пологівця!

Подібні патрулювання будуть проводитися і надалі, а на виявлених порушників чекатиме адміністративна відповідальність!

За інформацією Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Я багато разів зустрічався із використання дітей в жебракуванні і мої дії завжди однакові!Звичайно, в порівнянні, останнім часом таких випадків стало значно менше! Так само як і збільшилась кількість небайдужих людей, які не проходять повз такі ситуації, які викликають поліцію, паралельно пишуть мені на ФБ, та запитують, як вчинити найкраще та що робити далі?Сьогоднішній випадок, який ви бачили в попередній публікації, це те – як саме ВИ маєте вчинити в подібній ситуаціі!Нагадаю, що це – не просто ганебний вчинок! Це – кримінальний злочин, за яркий передбачено реальне покарання!ст. 150-1 Кримінального кодексу України.Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом:1. Використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) -карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.2. Ті самі дії, вчинені щодо чужої малолітньої дитини або пов'язані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, а так само вчинені повторно або особою, яка раніше скоїла один із злочинів, передбачених статтями 150, 303, 304 цього Кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, -караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, а також якщо внаслідок таких дій дитині спричинені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, -караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Опубліковано Микола Кулеба Четвер, 28 червня 2018 р.

Залишити відповідь