У Пологах знайшли прихисток для матері-одиначки Ганни Чорної

Опубліковано в 23:36 Важливі, У Пологах, У районі    558

Мабуть в пам’яті багатьох пологівців і досі є історія про дівчину-сироту Ганну Чорну, яка починалася ще в січні 2016 року, коли вона народила друге дитя і залишилася без даху над головою. Деякий час проживала з двома дітьми у педіатричному відділенні Пологівської ЦРЛ, аж поки її не було влаштовано до Бердянського обласного соціального центру матері і дитини.

Термін перебування в даному закладі добіг кінця, але питання про надання Ганні безкоштовного соціального житла так и не вирішилось.

Беручи до уваги те, що фахівці із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працювали з гр. Чорною Ганною Петрівною 1989 р.н. з перших днів її перебування в лікарні, продовжували підтримувати зв’язок з нею під час її перебування в Бердянському центрі матері і дитини та переймалися її долею та долею її малолітніх дітей, коли термін перебування в Центрі добігав кінця – приклали зусиль для того, щоб допомогти молодій матері з двома дітьми не залишитися вдруге без даху над головою.

Не зважаючи на те, що Ганна повнолітня особа та у розумінні окремих Законів України, зважаючи на вікові обмеження, не підлягає категорії осіб на які розповсюджуються соціальні послуги, як особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Пологівський РЦСССДМ, враховуючи необхідність соціального захисту сім’ї з малолітніми дітьми, за кілька місяців до закінчення терміну перебування Ганни в Центрі розповсюдив на адреси всіх сільських рад листи-прохання про можливість надання житла гр. Чорній Г. П.. Та в результаті з’ясувалось, що в органах місцевого самоврядування відсутнє житло.

Була проведена робота з представниками релігійних, благодійних та волонтерських громад, яка також не вирішила головну проблему. Не полишаючи надії, фахівці Пологівського РЦСССДМ здійснювали пошук житла яке здається в оренду мешканцями Пологівського району через усі інтернет-ресурси та ЗМІ. Окремо, підтримували тісний зв’язок з спеціалістами Бердянського МЦСССДМ та працівниками Бердянського обласного центру матері і дитини, бо наміри самої Ганни щодо остаточного місця подальшого проживання неодноразово змінювалися. Адже дівчина тривалий час проживала в певному соціумі, зав’язалися нові дружні стосунки, з’явилися нові знайомі та друзі, була надія на створення повноцінної родини з місцевим мешканцем, але не склалося.

Також враховуючи, що дівчина знову стоїть на порозі суттєвих змін у її житті, переживає за те як складеться її майбутня доля та доля її дітей, знаходиться у певному психологічному напруженні, яке заважає прийняти правильне рішення, Працівники Пологівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали Ганну в Бердянському обласному центрі матері і дитини та поспілкувалися з нею, надали психологічну підтримку, надали інформаційно-просвітницьку літературу, разом з психологом закладу підбадьорили дівчину та склали примірний план дій на найближче майбутнє, надали рекомендації стосовно переїзду.

На щастя, знайшлася людина, яка не перебуваючи в особистому знайомстві з Ганною не відмовила фахівцям із соціальної роботи Пологівського РЦСССДМ та погодилася прийняти до себе на проживання родину з двома дітьми.

Весь колектив Пологівського РЦСССДМ від щирого серця дякує Яні за її доброту та готовність допомогти! Дуже приємно, що люди Пологівщини мають велике серце, здатне співчувати та допомагати тим хто в біді!

Нещодавно, Ганну з двома дітками безкоштовно привезли в Пологи додому до Яни. Фахівці із соціальної роботи Пологівського РЦСССДМ одразу навідали її родину у новому домі, принесли солодкий гостинець дітлахам. Обговорювали плани на майбутнє, мотивували до самореалізації, змін у житті. Також, Ганні було запропоновано соціальний супровід, який передбачає тісну співпрацю з Пологівським ПРЦСССДМ, фахівці якого допомагатимуть Ганні та її маленьким дітям якнайшвидше пристосуватися до життя поза стінами Бердянського Центру, брати відповідальність на себе за власне життя, планувати сімейний бюджет, вести домашнє господарство, реалізовуватися в професійному плані тощо. Загалом, почувати себе та виховувати своїх дітей повноцінними членами суспільства, здатними до самореалізації та успішними.

За інформацією ПРЦСССДМ

Залишити відповідь