У пологівській бібліотеці презентували збірку віршів місцевих поетів (ФОТО)

Опубліковано в 15:47 Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея    1 042

   На світі багато поетів хороших,

   І щось особливе є в кожного з них,

   А ви, земляки, нас найбільше тривожите

   Цілющою силою віршів своїх.

Сьогодні, 27 вересня, у Пологівській центральній районній бібліотеці відбулась урочиста презентація альманаху поезії літераторів Пологівського краю «Чорно-білий сонет», до якого увійшли вірші талановитих пологівських поетів.

Збірка вийшлаз нагоди 95-річчя утворення Пологівського району, надрукована у видавничому будинку Мелітопольської міської друкарні. Видання здійснено за ініціативи та фінансової підтримки Пологівської районної державної адміністрації, Пологівської районної ради Запорізької області  та депутата Запорізької обласної ради Олега Васильовича Закарлюки.

У виданні зібрані літературні твори патріотичного спрямування двадцяти трьох відомих сучасних поетів та авторів-початківців Пологівського краю. Ці твори  розміщені на 175 сторінках. Альманах розраховано на широке коло читачів, та має на меті популяризацію творчості місцевих авторів, патріотичне виховання підростаючого покоління. Дуже символічно оформлена обкладинка книги: червоні маки – символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової, та гине на сході України у боротьбі за незалежність, і дівчинка дивиться у небо, як кружляють білі голуби – символ миру, дивиться  з надією, що у нашу країну прийде мир. Форзаци на початку і в кінці книги містять малюнки пологівських дітей, які були передані волонтерами нашим захисникам в зону проведення антитерористичної операції.

В степах України – Пологівський край.

       Для наших сердець – це квітучий розмай.

       Тут медом нам пахне акації цвіт,

       Чебрець й ковила, то від степу привіт….

       Буяють сади та степи колосяться.

       Нехай буде доля усім усміхаться!

       Хай щастя і мир будуть в кожній оселі

       І хай будуть люди здорові й веселі!

Це вірш-присвята  «До 95-ти річчя Пологівського району»  Людмили Дмитрівни Дворської, саме ним починається знайомство зі збіркою.

Далі, на сторінках – Прапор району, мапа і дата створення Пологівського району 1923 -2018. Пологівському району – 95! Розміщено звернення  голови  Пологівської районної державної адміністрації Артура Євгеновича Крупського та голови  Пологівської районної ради Олександра Петровича Покутнього з привітальними словами до митців слова з нагоди виходу цієї збірки.

Під час презентації майже кожен поет, чиї рядки надруковані у альманасі, прочитав вірш, щиро подякував за допомогу у фінансуванні, та отримали 1 примірник й квіти.

Їх твори твори глибоко ліричні, емоційні, примушують нас задуматись над сенсом свого життя і над своїми вчинками. А  ще – пронизані любов’ю до України та вірою в перемогу і щасливе майбуття.

На презентацію завітали: заступник голови Пологівської РДА Ірина Півень, радник голови Пологівської райради Михайло Малиш, помічник депутата Запорізької облради Олега Закарлюки Тетяна Яковенко, місцеві поети, бібліотекарі, волонтери, учасники антитерористичної операції, учнівська молодь. Кожен адресував теплі слова подяки за створення такої збірки, гордості за наших талановитих земляків та побажали більшого розквіту поетичного слова на нашій землі.

Збірка «Чорно-білий сонет» передана до Пологівської центральної районної бібліотеки, міської, сільських та шкільних бібліотек району, де кожен зможе ознайомитись з творчістю поетів-земляків. Окрім того, 5 примірників було передано нашим захисникам через координатора ГО “Волонтерський рух Пологівщини” Вадима Сопільняка, який побажав у майбутньому створення збірки віршів на тематику АТО, у патріотичному дусі.

Кожен автор цього видання – окремий всесвіт, що потребує пізнання, вивчення, квітучий оазис, на який необхідно вступити, замилуватися…  Тож, нехай потік джерельної творчості буде у вас нескінченний!

Залишити відповідь